iMagazine

Mój Alfred – baterie w urządzeniach Bluetooth

19/06/2014, 22:46 · · · 1

Jakiś czas temu pokazywałem Wam, że z poziomu Terminala można odczytać stan baterii peryferii od Apple działających w technologii Bluetooth (klawiatury, myszy i trackpada). Takie skrypty służą do późniejszego wykorzystania w akcjach, na przykład w workflow Alfreda.

Korzystając z funkcji Alfreda, jaką jest dynamiczne wyświetlanie wyników, postanowiłem wyświetlać informacje na temat stanu baterii dla wszystkich trzech urządzeń.

Workflow wywoływany jest słowem kluczowym btb (od [B]lue[T]ooth [B]attery) i wskazuje, oprócz wspomnianego stanu baterii w postaci procentowej, również wizualnie poprzez trzy stany ikon:

Ikona urządzenia bez dodatków – gdy urządzenie jest podłączone, a jego stan baterii mieści się w przedziale 100–20%.

Ikona urządzenia z żółtym znakiem ostrzegawczym – gdy urządzenie jest podłączone, a jego stan baterii jest poniżej 20%.

Ikona urządzenia z czerwonym znakiem ostrzegawczym – gdy urządzenie nie jest podłączone (zamiast stanu baterii widnieje wtedy napis Disconnected).

Jedyną rzeczą, którą bym poprawił, byłoby wyświetlanie tylko urządzeń podłączonych (bo nie każdy musi mieć wszystkie trzy, ja nie mam na przykład Apple Wireless Keyboard), ale na razie nie udało mi się tego problemu rozwiązać. Może ktoś z Was mi podpowie?

Nazwa: Bluetooth Battery
Pobieranie: link

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK