iMagazine

Kopiowanie odnalezionych w Terminalu plików

22/06/2014, 22:51 · · · 3

Komendą, która służy do wyszukiwania plików w Terminalu jest między innymi find. Chciałbym Wam pokazać, jak za jej pomocą można nie tylko odnaleźć konkretne pliki, ale też skopiować rezultaty we wskazane miejsce.

Załóżmy, że chcielibyśmy odnaleźć wszystkie pliki ikon (z rozszerzeniem ICNS) znajdujące się w systemowym folderze. Normalnie do tego celu skorzystalibyśmy z komendy:

Da to jednak wiele wyników, i jeśli mielibyśmy do każdego przechodzić ręcznie, to podejrzewam, że szybko byśmy zrezygnowali. Możemy jednak komendę find „uzbroić” w drugie polecenie wykonywane na znalezionych plikach – jak choćby skopiowanie ich do jakiegoś folderu. Na przykład, żeby skopiować je do folderu Ikony znajdującego się na naszym Biurku, użyjemy komendy:

Teraz wystarczy trochę odczekać, aż cała operacja się zakończy, a następnie będziemy mogli podziwiać ikony od Apple (np. poprzez widok ikon w Finderze). Nie bez powodu za przykład podałem folder systemowy i ikony. Ciekawy jestem, jakie tam „skarby” znajdziecie. ;)


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MDW2 napisał(a):

Faktycznie cała masa ciekawych ikon. Są tu chyba ikonki wszystkich applowych urządzeń. Nawet PowerMaka G4. Poza tym jest ikona, która od zawsze mnie bawi, czyli public.generic-pc.icns. :) Ciekawe, że katalog z tymi wszystkimi skopiowanymi ikonami „waży” aż… 288MB! :)

Guest napisał(a):

Mój faworyt.

Guest napisał(a):

:>

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK