iMagazine

Kopiowanie odnalezionych w Terminalu plików

22/06/2014, 22:51 · · · 3

Komendą, która służy do wyszukiwania plików w Terminalu jest między innymi find. Chciałbym Wam pokazać, jak za jej pomocą można nie tylko odnaleźć konkretne pliki, ale też skopiować rezultaty we wskazane miejsce.

Załóżmy, że chcielibyśmy odnaleźć wszystkie pliki ikon (z rozszerzeniem ICNS) znajdujące się w systemowym folderze. Normalnie do tego celu skorzystalibyśmy z komendy:

Da to jednak wiele wyników, i jeśli mielibyśmy do każdego przechodzić ręcznie, to podejrzewam, że szybko byśmy zrezygnowali. Możemy jednak komendę find „uzbroić” w drugie polecenie wykonywane na znalezionych plikach – jak choćby skopiowanie ich do jakiegoś folderu. Na przykład, żeby skopiować je do folderu Ikony znajdującego się na naszym Biurku, użyjemy komendy:

Teraz wystarczy trochę odczekać, aż cała operacja się zakończy, a następnie będziemy mogli podziwiać ikony od Apple (np. poprzez widok ikon w Finderze). Nie bez powodu za przykład podałem folder systemowy i ikony. Ciekawy jestem, jakie tam „skarby” znajdziecie. ;)

3

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GuestGuestMDW2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MDW2
Gość
MDW2

Faktycznie cała masa ciekawych ikon. Są tu chyba ikonki wszystkich applowych urządzeń. Nawet PowerMaka G4. Poza tym jest ikona, która od zawsze mnie bawi, czyli public.generic-pc.icns. :) Ciekawe, że katalog z tymi wszystkimi skopiowanymi ikonami „waży” aż… 288MB! :)

Guest
Gość
Guest

Mój faworyt.

Guest
Gość
Guest

:>