iMagazine

Podgląd haseł zapisanych w iCloud na iOS

29/06/2014, 21:01 · · · 5

iCloud Keychain umożliwia zapisywanie danych logowania do serwisów internetowych i automatyczne wpisywanie ich, gdy zajdzie taka potrzeba. W iOS można podejrzeć ich listę z poziomu ustawień.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby dotrzeć do haseł zapisanych w iCloud, wchodzimy do ustawień urządzenia, a następnie przechodzimy do zakładki Safari. W niej wybieramy opcję Hasła i formularze.

1

Teraz wybieramy pozycję Zachowane hasła, by wyświetlić listę wszystkich serwisów, do których loginy zapisane zotały w iCloud. Za pomocą przycisku Edycja możemy wywołać zaznaczanie loginów do usunięcia. Ponadto po dotknięciu adresu wyświetlone zostaną dane logowania – wszystkie operacje wymagają wpisania kodu blokady.

2

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

jakjajaknieja napisał(a):

Bez jaj. Nie mam kodu ustawionego- w takiem razie to nie jest w ogóle zabezpieczone. To do takich pierdół jak Find My Friends czy Find my iPhone wymagane jest hasło w przypadku braku kodu a tu nie? To jest jakiś żart. JAKI DEBIL TAK TO ZAPROJEKTOWAŁ. Tyle czasu łaziłem z wwzystkimi moimi kontami jak na wyciągnięcie ręki złodzieja w kieszeni?

huczas napisał(a):

a, jaki „debil” nie zakłada hasła na telefon?

jakjajaknieja napisał(a):

99% ludzi. No sorry- ja rozumiem ostrożność, hasła, kody. Ale bez przesady- to jest po prostu głupie. Zauważ, że inne aplikacje mają logowanie za pomocą hasła do iCloud a to nie może być tak rozwiązane jak dostęp do pęku kluczy na macu? Przecież tam pomimo bycia zalogowanym musisz podać dodatkowo hasło Admina żeby zobaczyć hasła. I to jest normalne logiczne rozwiązanie. Nawet konfigurując iPhone musisz przymusowo ustalić kod zabezpieczający i on mógł by do tego służyć. Ustawianie hasła numerycznego na iPhone jest zbyt upierdliwe i ludzie tego nie robią. Jak sobie kupię 5S to będę się cieszył czytnikiem linii papilarnych. Nawet mając ustawiony kod i dając komuś na chwilę telefon żeby sobie wszedł na neta, ten ktoś może tam w sekundę wejść i podpieprzyć hasła. Prawda est też, że iPhone ostrzegał mnie, że jeśli nie będę miał kodu numerycznego to najlepiej wyłączyć zapamiętywanie haseł. Ale myślałem, że to po prostu zabezpieczenie przed logowaniem się do moich kont z przeglądarki a nie podglądanie haseł jak na dłoni w ustawieniach.

huczas napisał(a):

dlatego ja używam 1Password – bezpiecznie hasła losowe 64znakowe nie do zapamiętania.
no i hasło mam ustawione ale po 15min nieaktywności żeby się nie irytować co chwila :) – polecam być w tym 1% ludzi

jakjajaknieja napisał(a):

Próbowałem się przekonać do tego hasła po 15 minutach ale i tak mnie za bardzo irytowało. Do 1Password jakoś nie jestem przekonany. Ale w obecnej sytuacji spróbuję jeszcze raz.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK