iMagazine

Mój Alfred – skróty do Mac App Store

04/07/2014, 22:54 · · · 2

Kolejny workflow do Alfreda 2 należy do tych najprostszych, ale zarazem ułatwiających pewne czynności związane z otwieraniem Mac App Store – bezpośrednio w zakładce zakupionych aplikacji, w zakładce aktualizacji oraz w oknie wyszukiwania.

Tak jak napisałem, akcja jest prosta jak drut i korzysta ze specjalnych adresów URL macappstore://showPurchasesPage oraz macappstore://showUpdatesPage, a także macappstore://ax.search.itunes.apple.com/WebObjects/MZSearch.woa/wa/search?q={query} do poszukiwania aplikacji.

Słowem kluczowym jest mas i wpisanie czegokolwiek po nim uruchomi aplikację App Store w zakładce wyszukiwania. Z kolei jeśli podamy samo słowo kluczowe i wciśniemy klawisze Cmd+Enter otworzymy wspomnianą aplikację na zakładce Purchased. Natomiast Alt+Enter wywoła zakładkę Updates.

Nazwa: MAS actions
Pobieranie: link

Wszystkie artykuły z serii Mój Alfred
możecie znaleźć pod tym linkiem.

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciej SkrzypczakDariusz Gardyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz Gardyński
Gość
Dariusz Gardyński

Ten workflow dubluje nieco inny, już wcześniej zapodany przez Ciebie, więc tylko dodam, że to nie będzie działać na 10.9. Winne są uprawnienia, a właściwie inne nimi zarządzanie (nie chce mi się w to wgłębiać). Zapodaje linka do tego stare, ale poprawionego workflow – https://db.tt/eC0l0g09 . Jeśli Ci się chce, to po prostu popraw ten i zaktualizuj :).

Maciej Skrzypczak
Gość

Heh, a u mnie na 10.9 działa bez problemu. ;) Chyba, że chodziło Ci o 10.10?