iMagazine

Aktualizacja zegarków Cogito dodaje krokomierz

17/01/2015, 17:25 · · · 6

iPhone potrafi mierzyć liczbę zrobionych kroków, ale to zegarek, a nie telefon, mam cały dzień przy sobie. Smartwatche Cogito dostały właśnie aktualizację, która uruchamia w nich funkcję krokomierza.

Zarówno Cogito POP, jak i Cogito Classic, posiadają wbudowany czujnik ruchu, który pozwala na zliczanie kroków. Dotąd był jednak nieaktywny, prawdopodobnie ze względu na niedokończone bądź nieprzetestowane do końca oprogramowanie. Najnowsza aktualizacja oprogramowania obu zegarków odblokowuje w nich jednak tą funkcję.

W celu aktualizacji oprogramowania zegarka, należy w dedykowanej aplikacji Connected Watch przejść do listy połączonych urządzeń, dotknąć nazwy urządzenia, wybrać przycisk aktualizacji i podążać za wyświetlanymi instrukcjami. Po aktualizacji w aplikacji pojawi się nowa ikona, symbolizująca monitor aktywności. Kliknięcie na nią wyświetli liczbę zrobionych kroków i spalonych kalorii, a także czas, który spędziliśmy aktywnie bądź odpoczywając. Wcześniej należy jednak podać swoje dane (tryb życia, wzrost, wagę i płeć) a także włączyć funkcję monitora aktywności w zegarku (z poziomu ustawień powiadomień w aplikacji).

cogitoapp

Dane odnośnie ruchu aktualizowane są w niewielkich interwałach czasowych, nie synchronizują się jednak z systemową aplikacją zdrowie. W tej chwili trudno mi ocenić, jak aktualizacja danych o ruchu wpływa na żywotność baterii zegarka oraz iPhone’a, zakładam jednak, że różnica względem zegarka z wyłączoną funkcją krokomierza będzie znikoma.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

NowyWiewior napisał(a):

Czy Cogito Pop działa z ipod’em touch 5g?

Paweł Hać napisał(a):

Powinien działać, ale nie mam tego jak sprawdzić. Zobacz na stronie producenta.

Bart napisał(a):

No ale kto nienosi caly czas telefonu przy sobie?

Paweł Hać napisał(a):

Choćby ja, w pracy w biurze :)

Łukasz Hash napisał(a):

witam zrobiłem aktualizacje i na wyświetlaczu zegarka wyskoczył mi wykrzyknik i nic nie da się zrobić nie chce sie uruchomić bt może mi ktoś pomorze jaka jest przyczyna

Wojciech Jakieła napisał(a):

Witaj. Mam taki problem. Czy po włączeniu nie znikają Ci wibracje (ja mam Cogito Classic) i po włączeniu Activity znikają mi wibracje.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK