iMagazine

Pierwsze wrażenia: dysk Transcend StoreJet 500

24/01/2015, 22:24 · · · 5

Firma Transcend specjalizuje się w pamięciach. Na łamach iMagazine mogliście się już zapoznać z kartą SD dedykowaną MacBookom oraz z zestawem do podmiany oryginalnego dysku SSD. Teraz natomiast otrzymałem do testów produkt StoreJet 500.

W odróżnieniu od serii 300, w której umieszczane są dyski HDD, seria 500 wyposażona jest w dyski SSD. Występują w trzech pojemnościach: 256GB, 512GB oraz 1TB. Do mnie trafił środkowy model.

Dysk StoreJet komunikuje się z komputerem na dwa sposoby: przy pomocy złącza USB w standardzie 3.0 oraz Thunderbolt. Nie muszę chyba pisać, jak to powinno działać w połączeniu z dyskiem SSD, prawda? A jednak napiszę, ale w nadchodzącym artykule.

Produkt firmy Transcend znajduje się w schludnej, aluminiowej obudowie, a w zestawie oprócz kabli dołączony jest również czarny pokrowiec.

Zapraszam Was do komentarzy z pytaniami odnośnie tego dysku, na które w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć w artykule, który będziecie mogli przeczytać w marcowym numerze iMagazine.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Artur napisał(a):

To raczej zapowiedz artykulu a nie pierwsze wrazenia. Juz kilka razy tak bylo. Troche to mylace.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Seria Pierwsze wrażenia ma za zadanie powierzchowne opisanie danego produktu oraz zachęcenie Was – naszych czytelników – do zaproponowania zagadnień, z którymi chcielibyście się zapoznać w trakcie czytania recenzji/testu sprzętu.

Artur napisał(a):

Hmm, to raczej wy jako redaktorzy powinniscie zadbac o to zeby bylo interesujaco i kazdy znalazl w artykule potrzebne informacje. Mimo wszystko, pierwsze wrazenia – zrobiliscie to juz ktorys raz i zawsze jest to samo – to po prostu myli. Otwarlem ten artykul w nadziei na recenzje a tu….nie ma recenzji. Zmienciez to bo to myli :)

kw napisał(a):

Transcend płaci, Transcend wymaga.

Marcin Hinz napisał(a):

Maćku, daj znać jak ten dysk ci się mieści w torbie. Czy jest smukły i wygodny do codziennego noszenia obok laptopa.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK