Zdjęcie okładkowe wpisu iPhone 6s z udoskonalonym Touch ID i 8-megapikselowym aparatem?

iPhone 6s z udoskonalonym Touch ID i 8-megapikselowym aparatem?

11
Dodane: 8 lat temu

Niecały miesiąc temu do Sieci wyciekły pierwsze informacje o nadchodzącym następcy iPhone’a 6. Zgodnie z planem wydawniczym Apple będzie to udoskonalona wersja obecnej generacji telefonu. Najnowsze informacje zdają się potwierdzać to założenie.

Jednym z udoskonaleń ma być nowa wersja Touch ID. Charakterystyczny dla nowych iUrządzeń czytnik linii papilarnych został zaprezentowany w 2013 roku w iPhonie 5s. Odświeżona wersja ma zapewniać jeszcze dokładniejsze skany palca, co powinno pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo Apple Pay. Pomimo, że Apple ma patent na czytnik wbudowany w panel dotykowy, Touch ID raczej nie zmieni swojego położenia w tym roku – technologia ta prawdopodobnie jeszcze nie jest doskonała na tyle, aby ją wprowadzić na rynek.

Drugą plotką na temat iPhone’a 6s jest wiadomość, jakoby Apple miało po raz kolejny zaserwować kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli. O ile o jakość zdjęć się nie ma co martwić, to z pewnością wiele osób będzie zawiedzione brakiem nagrywania filmów w 4K. Bez zwiększenia rozdzielczości matrycy taka funkcja jest fizycznie niemożliwa do wprowadzenia. Dlaczego więc Apple tego nie zrobi? Powodem mają być problemy z dostępnością większych matryc. Patrząc na wyniki sprzedaży iPhone’a w poprzednim kwartale ciężko się nie zgodzić z takim tłumaczeniem. Pod znakiem zapytania ciągle pozostają jednak przewidywane dwa obiektywy, które mają zapewnić największy skok jakości zdjęć w historii iPhone’a. Być może to one pozwolą na nagrywanie w 4K? Kto wie.

Dodajmy do tego wspomniane miesiąc temu 2 GB pamięci RAM i mamy obraz tego, czego się spodziewamy: odświeżonego iPhone’a 6. Nic nowego, nic odkrywczego.

Źródło: AppleInsider, MacRumors

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 11

Wypuszczanie co rok nowego modelu 6tki jest nie fer w stosunku do obecnych nabywców mając na względzie cenę. 6tka jest tak zaawansowana sprzętowo, że właściwie nic w niej ulepszyć nie można prócz oprogramowania (na gniazdo msd nie liczę :) ), które nieco zawęża możliwości, jak zbyt dopasowany garnitur. Np. czytnik ID mogliby poprawić programowo, tak by można było zapisać wszystkie palce, anie tylko jeden.

Przecież od samego początku można w Touch ID mieć pięć odcisków.

Apple wypuszcza nowy telefon co roku od ponad 7 lat – dlaczego to ma być nie fair tym razem? I tak, Apple ma jeszcze spore pole do popisu: więcej pamięci RAM, lepsza bateria, lepszy aparat z nagrywaniem w 4K, odporniejsze na zarysowania szkło.

Michał masz rację, ale to zrobią za 2 albo i 3 lata. Ramu nie wiem po co więcej, a szkło i bateria… pewnie technologia na to pozwala, ale jest za droga.

ze rysowaniem szkla wiecej juz sie nia da wykombinowac!

A jesli chodzi o pekanie go – hmmm….. tylko grubsze szklo!

Ale tego zrobic nie moga gdyz iPhone zamiast 6.7mm by mial np. 7.1mm – co “na papierze” wyglada OKROPNIE

…kit ze pewno o 100% podniosloby odpornosc na pekanie – ale tu jest “cyferka” 6 a tam 7 – a jak “CYFERKOWCY” wiedza – 6 jest “ble” – 7jest lepsze!

widze iz uwazasz ze byloby fair gdyby Apple wypuszczalo iPhone raz na 3 lata – a moze odrazu co 5 lat?

Mogliby dodać do niego trackpad, tak jak w blackberry

No tak, Apple zasysa wszystko i brak małych matryc 4K na rynku. Coś mi nie pasuje bo dlaczego GoPro dało radę? I to już jakiś czas temu…… Nasuwa się jedyne tłumaczenie – Apple dawkuje nowości, aby starczyło na kilka generacji.