iMagazine

Luka bezpieczeństwa w OS X i iOS

11/04/2015, 15:05 · · · 4

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to lepiej zaktualizujcie Wasze systemy do najnowszych wersji.

Otrzymaliśmy informacje od zespołu Kaspersky Lab, że zarówno OS X jak i iOS mają lukę w jądrze Darwin, które stanowi część obu systemów. Sprawia to, że urządzenia będą podatne na ataki DoS, które mogą nawet doprowadzić do zawieszenia urządzenia:

Luka „Darwin Nuke” jest wykorzystywana podczas przetwarzania pakietu IP, który posiada określony rozmiar oraz nieprawidłowe opcje IP. Zdalni cyberprzestępcy mogą zainicjować atak DoS (polegający na utrudnieniu lub uniemożliwieniu pracy z urządzeniem) na sprzęt z systemem OS X 10.10 lub iOS 8, wysyłając niepoprawny pakiet sieciowy. Po przetworzeniu takiego pakietu system zawiesza się.

W związku z powyższym zalecane jest niezwłoczne wykonanie aktualizacji tych systemów odpowiednio do wersji 10.10.3 dla OS X oraz 8.3 dla iOS są one bowiem wolne od tej luki.

Źródło: notka prasowa

4

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AviaTTomasz ŻukRemikTom Carrot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom Carrot
Gość
Tom Carrot

Hahahahahahah co za bzdura, piszą tak tylko po to aby ci, którzy mają jailbreaka zaktualizowali system do najnowszej wersji a jak wiadomo nie ma jeszcże jailbreaka na iOS 8.3

Remik
Gość
Remik

Ci co maja 8.1.x dawno zmienili hasło root :D

Tomasz Żuk
Gość
Tomasz Żuk

przestań stary spamować!!!!!!!!

AviaT
Gość
AviaT

Może i powinienem zaktualizować iOSa, ale wtedy nie będę mógł używać swojego telefonu. Mam 4S i ostatnią wersją systemu jaka powinna być dla niego wydana to 7.1.2. Niestety, z całym szacunkiem dla apple, nie rozumiem idei wydawania na telefon systemu (czyli iOS8), który odbierze przyjemność korzystania z niego. Tak samo jak nie rozumiem sensu braku podpisu cyfrowego dla wcześniejszych wersji iOS i tym samym niemożliwości downgrade`u.