iMagazine

Gameband + Minecraft

07/07/2015, 11:27 · · · 2

Czy jest coś gorszego niż wybuchający Creeper w domu, nad którym pieczołowicie pracowaliśmy wiele godzin? Owszem, na przykład utrata całego świata.

Minecraft jest dla mnie grą szczególną. Mój pierwszy tekst dla iMagazine dotyczył właśnie tej gry. Jest ona fenomenem nie tylko dla mnie. W ubiegłym roku spośród największej liczby zapytań na YouTube Minecraft był na drugim miejscu! Ta popularność (dla wielu osób zupełnie niezrozumiała) przekłada się na przemysł rozrywkowy. W sklepach spotkamy więc specjalną serię LEGO poświęconą temu kwadratowemu światowi − breloczki, maskotki, książki, ubrania i wiele, wiele innych rzeczy.

Firma Now Computing postanowiła do tego tematu podejść nieco inaczej. Zamiast tylko czerpać z pomysłu samej gry udostępniła narzędzie dla graczy – Gameband + Minecraft. Jest to opaska, która ma bardzo ścisłe zastosowanie. Zanim jednak o nim napiszę, chciałbym napisać nieco o niej samej.

Jako pierwsze rzuciło mi się w oczy opakowanie, a raczej jego środkowa część. Jest to czerwone pudełko z naniesionym lakierem wizerunkiem Redstone’a na wieczku. W środku znajdziemy specjalną gąbkę z dokładnie wymierzonym miejscem na opaskę – sprawia to wrażenie obcowania z przedmiotem co najmniej ekskluzywnym. Pod gąbką znajdziemy instrukcję obsługi.

Sam Gameband + Minecraft wykonany jest z kilku elementów: część wierzchnia to wysokiej jakości silikon – w trakcie tych kilku tygodni w ogóle nie widać, żeby coś się zużywało, nie ma żadnych zadrapań; pod powierzchnią gumy w górnej części znajduje się wyświetlacz LED-owy, a także pamięć masowa w standardzie USB 3.0 – zaraz o nich szerzej napiszę. Całość łączy się w miejscu wykonanym ze stali nierdzewnej, zdobionym (ponoć ręcznie) na wzór Redstone Ore. Podsumowując, wygląd tego gadżetu jest pierwszorzędny, napisałbym wręcz, że elegancki, bo naprawdę nie mogę się tu do niczego przyczepić. Opaska ta z powodzeniem mogłaby konkurować z najlepszymi smartbandami.

Obiecałem, że wyjaśnię zawartość opaski. Zacznijmy od pamięci. Otóż głównym zadaniem Gameband + Minecraft jest zadbanie o nasze światy (w potocznie zwanym singlu). Za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na tym nośniku uruchomimy Minecrafta, a gdy go zamkniemy, stan wszystkich światów zostanie zapisany w pamięci opaski. Jej pojemność całkowita to 8 GB, co powinno wystarczyć dla większości „normalnych” graczy – czyli takich, którzy nie bawią się w samotne odtwarzanie całego Śródziemia czy nawet mapy Ziemi. Ale to nie wszystko. Oprócz wykonania kopii na urządzeniu jest ona również przesyłana do dedykowanej chmury. Mamy więc podwójne zabezpieczenie! Mało tego. Przy pierwszym podłączeniu Gamebandu skopiuje on do siebie również samą grę. Umożliwi nam to uruchomienie Minecrafta z opaski na dowolnym komputerze działającym pod kontrolą OS X, Windows, a nawet Linuksa. Jeśli więc będziemy mieli ochotę pochwalić się swoim światem kumplowi, nie będzie potrzebne zabieranie ze sobą komputera lub zabawa w przekopiowywanie sejwów.

Teraz wyświetlacz. Domyślnie znajdziemy na nim godzinę i datę. Przełączamy się między nimi, wciskając czerwony guzik na boku opaski. Jej zawartość, oprócz aplikacji do tworzenia kopii zapasowej, kryje w sobie jeszcze jedną – Pixel Furnace. Jest to program do konfiguracji wyświetlanych rzeczy. Bowiem oprócz wspomnianych możemy także wstawić napis, obrazek lub animowanego GIF-a. Oczywiście wszystko musi mieścić się na stuczterdziestoledowym wyświetlaczu. GIF-y możemy tworzyć sami lub wgrać je ze specjalnej strony. Aplikacja pozwala także na ustawienie przejść pomiędzy kolejnymi ekranami. Opisywane właściwości odkrywają target tej opaski – nie da się ukryć, że są nim osoby młode. Ja jednak nie czułem siary, nosząc go na co dzień.

Podsumowując, Gameband + Minecraft to świetnie wykonana, a także wykonująca swoje zadanie opaska. Aż szkoda, że nie potrafi więcej, nie taki był jednak jej cel. Swoje zadanie wykonuje nadzwyczaj dobrze, a nawet lepiej, jeśli pamiętamy, że nasz świat jest podwójnie zabezpieczony. Oprócz tego mamy możliwość zagrania na niemal dowolnym komputerze, nie zwracając uwagi na system, pod jakim pracuje. Urządzenie to spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Co z tego, że jest dla młodszych użytkowników?

P.S. Byłbym zapomniał. Miłym dodatkiem w zawartości opaski są dodatkowe światy przygotowane przez sławy minecraftowego świata: Dragonz, Hypixel i SethBling.

Ocena: 6/6

  • Design: 6
  • Jakość wykonania: 6
  • Oprogramowanie: 6
  • Wydajność: 6

Producent: Now Computing

Cena: 79,99 USD

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 02/2015

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciej SkrzypczakJakub Kociszewski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jakub Kociszewski
Gość

Dla fanów Minecrafta gadżet typu must have :)

Maciej Skrzypczak
Gość

Dokładnie! ;D