iMagazine

Nowy wygląd strony iMagazine

08/07/2015, 09:43 · · · 23

Wczoraj w nocy strona iMagazine została przełączona na nowy motyw, stworzony przez wspaniałą i przede wszystkim cierpliwą ekipę z Pudło.BE. Prace nad nową stroną trwały od roku kiedy to postanowiliśmy jednak zmienić ich kierunek i na rusztowania weszła Angelika z Krzyśkiem. Wakacje więc rozpoczynamy nie tylko z podwójnym numerem iMagazine – tym normalnym oraz dodatkiem specjalnym – ale również z nową szatą na plecach.

iMagazine WWW Safari 01

Wszyscy mamy nadzieję, że całość przypadnie Wam do gustu (a szczególnie widok pojedynczego wpisu), ale jeśli macie jakiekolwiek uwagi to proszę zgłaszajcie je do nas – mailem, na Twitterze lub jak Wam wygodniej.

23

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Grzegorz OkazAdam BrzęckiDatrDFroomAndrzej Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kormo
Gość

Bardzo fajnie! Mały hint: dodajcie jeszcze jakieś sharing buttons (Addthis lub inne) i możecie wrzucić do stopki czy sidebara feed (3-5 ostatnich) z twittera.

kormo
Gość

To dziwne, że sam sobie odpowiadam, ale widzę już sharing buttons. Adblock je blokował, więc go wyłączyłem dla całej domeny – możecie już na mnie zarabiać :)

Moridin
Gość

❤️

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Dla mnie strona wygląda fatalnie, oczopląsu idzie dostać.

Moridin
Gość

Fajnie, ale absolutnie nic to nam nie mówi.

Tomek
Gość
Tomek

Całkiem fajnie to wygląda, a widok pojedynczego wpisu faktycznie jest super.
Jedyne co mi nie odpowiada, to fakt że muszę zjechać do połowy strony, żeby zobaczyć najnowszy content według kolejności dodania. A tak właśnie lubię czytać – po kolei. Wolałbym, żeby było to na górze.

kenobi
Gość
kenobi

piękna strona!

kenobi
Gość
kenobi

jedyne co mi przeszkadza to czcionka na górnym pasku, za małe odstępy między literami, wygląda jakby ktoś ją skrócił

chiefer
Gość
chiefer

Ten Layout uznaję za fatalny, chaotyczny i nieczytelny. Masakra. Jak tak dalej pójdzie to przestanę was czytać, tak jak przestałem czytać Spider’s Web i Antyweb, właśnie z powodu chaosu informacji jaki panuje na tamtych stronach.

Norbert Cała
Gość

Jakieś więcej konkretów?

chiefer
Gość
chiefer

To oczywiście wrażenie subiektywne. Widzę jednak na kolejnych stronach (nazwijmy to) „technologicznych” niepokojącą tendencję do przerostu formy nad treścią. Klikasz na stronę, wyskakuje ci ogromne zdjęcie, a później krótki artykuł. No i te gradienty w zajawkach art. Co za pijany grafik to wymyślił? Nie lubię, nie lubię, nie lubię.
No ale na plus że na iOS nieźle to wygląda.

Adam Brzęcki
Gość
Adam Brzęcki

1. Nie wiadomo co jest reklamą a co treścią.
2. Lista topowych/najważniejszych tematów NAD logo i menu? Serio?
3. W jednym miejscu obrazki przedstawiające temat domykają całą kompozycję (linię strony) a w innych przypadkach między artykułami jest pusta przestrzeń siatki (to jest na plus). Ale nie wiem czy taka na konsekwencja jest najlepsza.
4. Gdy jest news i fragment treści dotyczący newsa – nie jest on zamknięty w jakiś widoczny prostokąt, czy cokolwiek innego. Po zapoznaniu się z całą stroną wygląda to dość pasuje do kompozycji, ale mimo wszystko, mnie to jakoś odstrasza. Każe mi uciekać.
5. Menu – wielkość, np. „Apple” powinna być tak samo szeroka jak najszerszy element w podmenu, chyba, że widziałem zbyt wiele już wzorców projektowych.

Ogólnie widać, że bardzo się staraliście przy tworzeniu strony. To na zdecydowany plus, widać powiew świeżości.
Ale wyszedł z tej strony taki trochę Windows 8. Nie klei się to wszystko. Smutno :(

EDIT: Wyszukiwarka Spotlight świetna sprawa :)

Michał
Gość
Michał

Moim zdaniem serwis jest fatalny. Układ i podanie informacji jest tak złe, że nie wyobrażam sobie by mogło być gorzej, a kolory, jak z Pudelka!

Norbert Cała
Gość

Jakieś więcej konkretów? Kolory są takie jak Apple ostatnio nam podaje, staramy się trzymać tego :)

Stanisław Olszak
Gość
Stanisław Olszak

W kwestii chaosu to chyba dotyczy to w największym stopniu strony głównej serwisu. Nagle pojawiała się tam ogromna ilość treści bez jasnej kategoryzacji i hierarchii — w dużym stopniu utrudnia nawigację i odnalezienie danych. 5 promowanych artykułów na górze jest super, ale poniżej nawigacji zaczyna się robić nieczytelnie. 4 sekcje artykułów, z których tylko „Software” jasno określa czego się spodziewać.

Font w wariancie condensed w nawigacji wczoraj trochę dokuczał, ale czuję, że z czasem będzie OK.

Menu przyklejone na stałe przy tak dużej ilości treści jest pomocne i funkcjonalne, ale rozważyłbym zmniejszenie jego wysokości podczas przewijania strony (więcej przestrzeni dla treści). Można też iść o krok dalej i pokazywać menu tylko podczas przewijania strony do góry. (http://jsfiddle.net/mariusc23/s6mLJ/31/)

Wyszukiwarka w stylu Spotlight to mistrzostwo. Dodałbym tylko możliwość wyjścia przez escape.

Wiem, że brzmi to jak spora dawka marudzenia, ale mimo wszystko nowy wygląd bardzo mi się podoba. Bądźcie teraz jak Apple i aktualizujcie w stronę doskonałości ;)

Andrzej Marek
Gość
Andrzej Marek

Fatalne. Nieczytelne. Kiepski rozkład na stronie głównej, te kolory…

Froom
Gość
Froom

Bardzo trudno się czyta. Może w górnej belce dodać zakładkę aktualności, gdzie będą się pojawiać wszystkie artykuły (z każdej kategorii), przewijane do dołu?

DatrD
Gość
DatrD

Chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Kolejna strona, którą czytam, wprowadza ten nieszczęsny system kafelkowy, lecz tutaj jest jak na razie najgorzej.

Na iPadzie strona główna jest strasznie nieczytelna. Artykuły są ustawione niechronologicznie, na samej górze artykuły sprzed kilku tygodni. Aktualności na samym dole strony?
Na komputerze wygląda to trochę lepiej, ale na iPadzie to już jest tragedia. Przydałaby się możliwość ustawienia pełnej wersji strony.
Newsy powinny się pojawiać w tych 5 głównych kafelkach.

Spójrzcie jak to zrobiono na myapple. 6 kafelek, a dalej chronologiczna lista newsów, wszystko jest przejrzyste.
Komórkomania, więcej kafelków, ale mimi to nadal pozostaje w miarę czytelna.
Onetech także bardzo czytelne, podobnie jak makoweabc ;p

Tutaj niestety chaos jest nieporównywalnie większy niż na i tak mało czytelnym dla mnie spidersweb ;(

DatrD
Gość
DatrD

Widzę, że najnowsze newsy trafiły na główne kafelki ;)

Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się strasznie chaotyczne. Teraz, po dokładniejszym przyjrzeniu się stronie i zrozumieniu zamysłu autorów, muszę zmienić zdanie i przyznać, że podoba mi się ta zmiana :)

Mam tylko jedną uwagę.
Teraz niektóre artykuły pojawiają się na głównej stronie nawet 3 razy.
Moglibyście sekcję „Lifestyle” przenieść na sam dół strony, pod aktualności i zlikwidować te 6 newsów pod głównymi kafelkami, informację o nowym imagazine przenieść na prawą stronę (tam gdzie reklamy).
Tym sposobem aktualności powędrowałyby pod główne kafelki, lifestyle byłby niżej i zniknęłyby te niepotrzebnie dublujące małe kafelki.
Wtedy newsy znajdujące się w głównych kafelkach nie powinny pojawiać się w aktualnościach dopóki nie znikną z głównych kafelków, bo nadal artykułu by się dublowały.

Wydaje mi się, że tym sposobem wszystko stałoby się bardziej czytelne. :)

chiefer
Gość
chiefer

Bierzcie przykład z http://www.makoweabc.pl (choć biorę poprawkę że to blog), ale tam jest porządek, klarownie i czyściutko.

Grzegorz Okaz
Gość
Grzegorz Okaz

1. Pasek z głównymi tematami nad nagłówkiem strony z menu wydaje mi się dziwnym pomysłem. Może gdyby był węższy? Wolę chyba tradycyjny układ.

2. Kafelki banerów reklamowych totalnie zlewają się kafelkami artykułów. Nie fajnie!

3. Przewijając tak od góry mamy kolejno: ‚gorące tematy’ – nagłówek strony – baner reklamowy – (a teraz co to jest?) archiwalne artykuły z magazynowe? – ‚Lifestyle’ (sugeruje, że będę jakieś kolejne kategorie artykułów a tymczasem nie ma) – nowe treści (dopiero) – stopka, chyba zbyt szeroka, można by ją w ogóle ukryć, niech rozwinie ją sobie tylko ten kto szuka informacji w standardowo w nich podawanych.

4. U góry strony próbujecie się trzymać jakiś proporcjonalnych podziałów szerokości i symetrii, po czym dojeżdżając do kolumny aktualnych artykułów zostaje to totalnie zaburzone przez … banery reklamowe, których w dodatku jest tylko kilka i w pewnym momencie przewijania pozostaje zupełnie pusta przestrzeń. Już bym jakoś wyśrodkował chociaż tą kolumnę z treściami.

Ekran artykułu jest bardzo dobry, czysty i nie rozprasza uwagi od treści. Jedynie zastanowił bym się, czy nie zwęzić sekcji ‚Mogą Ci się spodoba’. Na mniejszym ekranie, np 13″ zajmują w pewnym momencie całą przestrzeń i wydają mi się zbyt nachalne.