iMagazine

Nowy wygląd strony iMagazine

08/07/2015, 09:43 · · · 23

Wczoraj w nocy strona iMagazine została przełączona na nowy motyw, stworzony przez wspaniałą i przede wszystkim cierpliwą ekipę z Pudło.BE. Prace nad nową stroną trwały od roku kiedy to postanowiliśmy jednak zmienić ich kierunek i na rusztowania weszła Angelika z Krzyśkiem. Wakacje więc rozpoczynamy nie tylko z podwójnym numerem iMagazine – tym normalnym oraz dodatkiem specjalnym – ale również z nową szatą na plecach.

iMagazine WWW Safari 01

Wszyscy mamy nadzieję, że całość przypadnie Wam do gustu (a szczególnie widok pojedynczego wpisu), ale jeśli macie jakiekolwiek uwagi to proszę zgłaszajcie je do nas – mailem, na Twitterze lub jak Wam wygodniej.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

kormo napisał(a):

Bardzo fajnie! Mały hint: dodajcie jeszcze jakieś sharing buttons (Addthis lub inne) i możecie wrzucić do stopki czy sidebara feed (3-5 ostatnich) z twittera.

kormo napisał(a):

To dziwne, że sam sobie odpowiadam, ale widzę już sharing buttons. Adblock je blokował, więc go wyłączyłem dla całej domeny – możecie już na mnie zarabiać :)

Krzysiek napisał(a):

Dla mnie strona wygląda fatalnie, oczopląsu idzie dostać.

Moridin napisał(a):

Fajnie, ale absolutnie nic to nam nie mówi.

Tomek napisał(a):

Całkiem fajnie to wygląda, a widok pojedynczego wpisu faktycznie jest super.
Jedyne co mi nie odpowiada, to fakt że muszę zjechać do połowy strony, żeby zobaczyć najnowszy content według kolejności dodania. A tak właśnie lubię czytać – po kolei. Wolałbym, żeby było to na górze.

kenobi napisał(a):

piękna strona!

kenobi napisał(a):

jedyne co mi przeszkadza to czcionka na górnym pasku, za małe odstępy między literami, wygląda jakby ktoś ją skrócił

chiefer napisał(a):

Ten Layout uznaję za fatalny, chaotyczny i nieczytelny. Masakra. Jak tak dalej pójdzie to przestanę was czytać, tak jak przestałem czytać Spider’s Web i Antyweb, właśnie z powodu chaosu informacji jaki panuje na tamtych stronach.

Norbert Cała napisał(a):

Jakieś więcej konkretów?

chiefer napisał(a):

To oczywiście wrażenie subiektywne. Widzę jednak na kolejnych stronach (nazwijmy to) „technologicznych” niepokojącą tendencję do przerostu formy nad treścią. Klikasz na stronę, wyskakuje ci ogromne zdjęcie, a później krótki artykuł. No i te gradienty w zajawkach art. Co za pijany grafik to wymyślił? Nie lubię, nie lubię, nie lubię.
No ale na plus że na iOS nieźle to wygląda.

Adam Brzęcki napisał(a):

1. Nie wiadomo co jest reklamą a co treścią.
2. Lista topowych/najważniejszych tematów NAD logo i menu? Serio?
3. W jednym miejscu obrazki przedstawiające temat domykają całą kompozycję (linię strony) a w innych przypadkach między artykułami jest pusta przestrzeń siatki (to jest na plus). Ale nie wiem czy taka na konsekwencja jest najlepsza.
4. Gdy jest news i fragment treści dotyczący newsa – nie jest on zamknięty w jakiś widoczny prostokąt, czy cokolwiek innego. Po zapoznaniu się z całą stroną wygląda to dość pasuje do kompozycji, ale mimo wszystko, mnie to jakoś odstrasza. Każe mi uciekać.
5. Menu – wielkość, np. „Apple” powinna być tak samo szeroka jak najszerszy element w podmenu, chyba, że widziałem zbyt wiele już wzorców projektowych.

Ogólnie widać, że bardzo się staraliście przy tworzeniu strony. To na zdecydowany plus, widać powiew świeżości.
Ale wyszedł z tej strony taki trochę Windows 8. Nie klei się to wszystko. Smutno :(

EDIT: Wyszukiwarka Spotlight świetna sprawa :)

Michał napisał(a):

Moim zdaniem serwis jest fatalny. Układ i podanie informacji jest tak złe, że nie wyobrażam sobie by mogło być gorzej, a kolory, jak z Pudelka!

Norbert Cała napisał(a):

Jakieś więcej konkretów? Kolory są takie jak Apple ostatnio nam podaje, staramy się trzymać tego :)

Stanisław Olszak napisał(a):

W kwestii chaosu to chyba dotyczy to w największym stopniu strony głównej serwisu. Nagle pojawiała się tam ogromna ilość treści bez jasnej kategoryzacji i hierarchii — w dużym stopniu utrudnia nawigację i odnalezienie danych. 5 promowanych artykułów na górze jest super, ale poniżej nawigacji zaczyna się robić nieczytelnie. 4 sekcje artykułów, z których tylko „Software” jasno określa czego się spodziewać.

Font w wariancie condensed w nawigacji wczoraj trochę dokuczał, ale czuję, że z czasem będzie OK.

Menu przyklejone na stałe przy tak dużej ilości treści jest pomocne i funkcjonalne, ale rozważyłbym zmniejszenie jego wysokości podczas przewijania strony (więcej przestrzeni dla treści). Można też iść o krok dalej i pokazywać menu tylko podczas przewijania strony do góry. (http://jsfiddle.net/mariusc23/s6mLJ/31/)

Wyszukiwarka w stylu Spotlight to mistrzostwo. Dodałbym tylko możliwość wyjścia przez escape.

Wiem, że brzmi to jak spora dawka marudzenia, ale mimo wszystko nowy wygląd bardzo mi się podoba. Bądźcie teraz jak Apple i aktualizujcie w stronę doskonałości ;)

Andrzej Marek napisał(a):

Fatalne. Nieczytelne. Kiepski rozkład na stronie głównej, te kolory…

Froom napisał(a):

Bardzo trudno się czyta. Może w górnej belce dodać zakładkę aktualności, gdzie będą się pojawiać wszystkie artykuły (z każdej kategorii), przewijane do dołu?

DatrD napisał(a):

Chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Kolejna strona, którą czytam, wprowadza ten nieszczęsny system kafelkowy, lecz tutaj jest jak na razie najgorzej.

Na iPadzie strona główna jest strasznie nieczytelna. Artykuły są ustawione niechronologicznie, na samej górze artykuły sprzed kilku tygodni. Aktualności na samym dole strony?
Na komputerze wygląda to trochę lepiej, ale na iPadzie to już jest tragedia. Przydałaby się możliwość ustawienia pełnej wersji strony.
Newsy powinny się pojawiać w tych 5 głównych kafelkach.

Spójrzcie jak to zrobiono na myapple. 6 kafelek, a dalej chronologiczna lista newsów, wszystko jest przejrzyste.
Komórkomania, więcej kafelków, ale mimi to nadal pozostaje w miarę czytelna.
Onetech także bardzo czytelne, podobnie jak makoweabc ;p

Tutaj niestety chaos jest nieporównywalnie większy niż na i tak mało czytelnym dla mnie spidersweb ;(

DatrD napisał(a):

Widzę, że najnowsze newsy trafiły na główne kafelki ;)

Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się strasznie chaotyczne. Teraz, po dokładniejszym przyjrzeniu się stronie i zrozumieniu zamysłu autorów, muszę zmienić zdanie i przyznać, że podoba mi się ta zmiana :)

Mam tylko jedną uwagę.
Teraz niektóre artykuły pojawiają się na głównej stronie nawet 3 razy.
Moglibyście sekcję „Lifestyle” przenieść na sam dół strony, pod aktualności i zlikwidować te 6 newsów pod głównymi kafelkami, informację o nowym imagazine przenieść na prawą stronę (tam gdzie reklamy).
Tym sposobem aktualności powędrowałyby pod główne kafelki, lifestyle byłby niżej i zniknęłyby te niepotrzebnie dublujące małe kafelki.
Wtedy newsy znajdujące się w głównych kafelkach nie powinny pojawiać się w aktualnościach dopóki nie znikną z głównych kafelków, bo nadal artykułu by się dublowały.

Wydaje mi się, że tym sposobem wszystko stałoby się bardziej czytelne. :)

chiefer napisał(a):

Bierzcie przykład z http://www.makoweabc.pl (choć biorę poprawkę że to blog), ale tam jest porządek, klarownie i czyściutko.

Grzegorz Okaz napisał(a):

1. Pasek z głównymi tematami nad nagłówkiem strony z menu wydaje mi się dziwnym pomysłem. Może gdyby był węższy? Wolę chyba tradycyjny układ.

2. Kafelki banerów reklamowych totalnie zlewają się kafelkami artykułów. Nie fajnie!

3. Przewijając tak od góry mamy kolejno: ‚gorące tematy’ – nagłówek strony – baner reklamowy – (a teraz co to jest?) archiwalne artykuły z magazynowe? – ‚Lifestyle’ (sugeruje, że będę jakieś kolejne kategorie artykułów a tymczasem nie ma) – nowe treści (dopiero) – stopka, chyba zbyt szeroka, można by ją w ogóle ukryć, niech rozwinie ją sobie tylko ten kto szuka informacji w standardowo w nich podawanych.

4. U góry strony próbujecie się trzymać jakiś proporcjonalnych podziałów szerokości i symetrii, po czym dojeżdżając do kolumny aktualnych artykułów zostaje to totalnie zaburzone przez … banery reklamowe, których w dodatku jest tylko kilka i w pewnym momencie przewijania pozostaje zupełnie pusta przestrzeń. Już bym jakoś wyśrodkował chociaż tą kolumnę z treściami.

Ekran artykułu jest bardzo dobry, czysty i nie rozprasza uwagi od treści. Jedynie zastanowił bym się, czy nie zwęzić sekcji ‚Mogą Ci się spodoba’. Na mniejszym ekranie, np 13″ zajmują w pewnym momencie całą przestrzeń i wydają mi się zbyt nachalne.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK