iMagazine

Apple oferuje Grekom miesiąc darmowego iCloud

13/07/2015, 19:08 · · · 4

Po ostatnim greckim referendum mieszkańcy tego państwa zostali pozbawieni możliwości wypłacania znaczących sum z bankomatów oraz wykonywania zagranicznych płatności internetowych, wszystko w imieniu ratowania sytuacji finansowej kraju. Oznacza to, że Grecy pomimo posiadania odpowiednich środków nie mogą zapłacić za, między innymi, usługę iCloud.

Apple oferuje darmowe 5 GB przestrzeni na swoim dysku internetowym. Jest to świetne miejsce do przetrzymywania dokumentów, kalendarza, skrzynki mailowej, a nawet kopii zapasowej telefonu. Nie oszukujmy się, 5 GB to często nie jest wystarczająco, a bardzo atrakcyjna polityka cenowa Apple zachęca do zakupu dodatkowego miejsca na iCloud.

Właśnie tej możliwości zostali pozbawieni Grecy, którzy od teraz są zmuszeni do korzystania z podstawowej, ograniczonej pojemnościowo wersji usługi. Problem pojawia się w przypadku osób, które wcześniej płaciły za iCloud – nie dość, że ich konta zostaną zdegradowane do darmowych 5 GB, to większość ich danych zupełnie zniknie.

Całe szczęście, Apple wyszło im na przeciw i oferuje przedłużenie obecnego abonamentu o 30 dni zupełnie za darmo. Dla przykładu, jeśli ktoś płacić 0,99 euro za 20 GB miejsca, to przez kolejny miesiąc będzie mógł korzystać z tych 20 GB, tylko nie musi za to płacić. Firma radzi, aby wykorzystać ten czas do pobrania wszystkich plików z iCloud i przygotowania się na zmniejszenie dostępnej przestrzeni dyskowej. Poniżej treść maila, którego dostają greccy abonenci iCloud:

„Dear iCloud customer,

To prevent interruption in your iCloud service during the current fiscal crisis, and to make sure you have access to your content, we’ve extended your iCloud storage plan for an extra 30 days at no additional cost.

We won’t attempt to charge you for your plan until 30 days after your original renewal date. If we are unable to renew your plan, you may need to reduce the amount of iCloud storage you use.

The iCloud Team”

Źródło: iMore, zdjęcie tytułowe: myguiltypleasures


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dariusz Gardyński napisał(a):

Niech się udławią tą swoją polityką! Co za chamstwo! Jak ktoś może, to zapłaci przecież, a jak nie to nie. Żenada Apple, żenada!

Moridin napisał(a):

To jakiś sarkazm lub żart, którego nie rozumiem?

Dariusz Gardyński napisał(a):

Wyszedł mi sarkazm :P. Za pierwszym razem jak to przeczytałem nudząc się na zakupach, z tekstu zrozumiałem, że to Apple zabrał możliwość subskrybowania, a to banki zrobiły, a Apple przedłużył o miesiąc ważność konta obecnym subskrybentom :P. Przepraszam więc za sranie żarem spowodowanym kiepskim czytaniem ze zrozumieniem :/.

Moridin napisał(a):

LOL

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK