iMagazine

ZNAPS – Lightning à la MagSafe

18/07/2015, 18:36 · · · 14

MagSafe jest jednym z najlepszych, unikalnych rozwiązań Apple, które chętnie zobaczyłbym też w urządzeniach z iOS. ZNAPS, czyli dwuczęściowy adapter złącza Lightning, pozwala uzyskać bardzo podobny efekt.

ZNAPS występuje w dwóch wersjach, dedykowanych urządzeniom z Lightning oraz z micro USB. W zestawie dostajemy adapter podpinany do końcówki kabla i do wpięcia w port smartfona bądź tabletu. Wystaje on trochę poza obudowę, ale nie na tyle, by utrudnić korzystanie z większości dostępnych na rynku obudów. Uszczelnia za to gniazdo Lightning, chroniąc je przed dostępem wody.

Dzięki zastosowaniu adaptera kabel podłączany jest magnetycznie, nie trzeba więc martwić się, że szarpnięcie za przewód zrzuci ładowany telefon ze stołu. Adapter jest odwracalny, co docenią szczególnie użytkownicy sprzętów z micro USB. ZNAPS pozwala nie tylko na ładowanie, ale też na transfer danych. Dodatkowo status ładowania sygnalizowany jest za pomocą niewielkiej diody na adapterze.

ZNAPS dostępny będzie od listopada, natomiast już teraz możecie zamówić go, wspierając projekt na Kickstarterze. Podstawowy zestaw, zawierający jeden komplet adapterów, kosztuje 11$.

źródłoKickstarter

14

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

NowyWiewior napisał(a):

Must Have. Mem idealnie oddaje moje nastawienie.

Moridin napisał(a):

Też tak myślałem. A potem napisałem to: https://imagazine.pl/2015/07/18/dlaczego-nie-kupie-znaps/ :D

NowyWiewior napisał(a):

Przeczytałem, ale nie mam iPhone, a obecny telefon to grat, więc taka śmierć byłaby dla tego crapu zaszczytem.

NowyWiewior napisał(a):

Wooo! Dzięki Tobie teraz wiem, że Disquis obsługuje gify.

januszp napisał(a):

Super sprawa, może zrobią coś w tym stylu do nowego MacBooka

PiTi napisał(a):

Jestem za :-)

NowyWiewior napisał(a):

W sumie jak standard USB-C będzie w większości telefonów to napewno to zrobią. A skoro to uszczelnia złącze to zakleić dziurę przy zawiasie klapy, położyć na blaszkę i wlać troszkę zimnej wody ;) Chłodzenie wodne.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.