Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Lista gier i aplikacji dla nowego Apple TV

Lista gier i aplikacji dla nowego Apple TV

Paweł Okopień
paweloko
19
Dodane: 8 lat temu

Apple TV trafił w ręce deweloperów, a jeszcze przed końcem października trafi do sprzedaży. Nowa generacja przynosi dostęp do App Store, już dziś wiemy, że aplikacji i gier będzie całkiem sporo. Mamy nawet listę!

Czwarte Apple TV z pozoru nie wydaje się przełomowym rozwiązaniem na rynku telewizyjnym. Pilot z gładzikiem widzieliśmy w Sony, pilot z żyroskopem u LG, sklep z aplikacjami jest w Android TV, a setki aplikacji na Smart TV ma Samsung. Set-top-boks od Apple łączy to wszystko i wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo ciekawe urządzenie. Największą siłą jak zwykle będą aplikacje, to one wyróżniają iPada spośród tabletów, są też jedną z przewag iPhone’a i już dziś wiele obiecują przy Apple Watch. Na tvOS znajdziemy na pewno:

Apple Music
iCloud Photos
iTunes
Netflix
Plex
VLC Player
YouTube
ABC News
Airbnb
CBS AllAccess
CNN Go
Fox Now
Gilt (aplikacja zakupowa)
HBO Now
Hulu
Infuse (odtwarzacz multimedialny)
Madefire (komiksy)
MLB.tv
NBA
NBC Sports
NHL GameCenter
PBS
PBS Kids
Showtime
TED Talk
UFC
USA Now
WatchABC
WatchDisney
WatchESPN
Zillow (serwis z nieruchomościami)
Zova (aplikacja fitness)

A także gry:
Afterpulse (TPS)
Asphalt 8 (Wyścigi)
Beat Sports (gra muzyczna)
Crossy Road (w stylu froggera)
Disney Infinity 3.0
Fantastic Plastic Squad TPS
Galaxy on Fire: Manticore Rising –
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved (Multidirectional shooter)
GT Spirit (wyścigi)
Guitar Hero Live
Play Kids
Rayman Adventures
Shadowmatic
Skylanders SuperChargers
Star Walk Kids
Transistor (Science-fiction RPG)

Oficjalnie, żaden z polskich serwisów VOD nie potwierdził swojej obecności na platformie Apple’a. Można się jednak spodziewać, że także polskie aplikacje pojawią się zaraz po debiucie nowego Apple TV.

Źródło: FlatpanelsHD

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 19

jaki jest sens instalowania tvOS na urządzeniach, które nie będą wspierać Siri i nie poradzą sobie z aplikacjami?

już nie musi być tvOS, ale chociaż zaktualizowaliby na starych ATV bibliotekę zdjęć, czy dodali wsparcie dla Apple Music…

Jest ciut szansy, że będzie w momencie oficjalnego wydania nowego ATV

Taki który sądził że jakby było to złącze to Polacy by namiętnie kopiowali sobie płyty z Apple Music. Zresztą komentarz parę linijek wyżej o XBMC dowodzi że w naszym kraju ktoś kto chce to kupić to po to by filmy z torrentów oglądać :(

Jeźeli na tvOS są takie aplikacje jak VLC to znaczy, że mogę na niwym AppleTV w nirmalny sposob wyświetlać dowolne filmy z domowego dysku sieciowego. A to kznacza, że największa wada poprzednich wersji AppleTV właśnie przestała istnieć. A to oznacza, że będę mógł wreszcie powiedzieć “papa RaspberryPi”! Zaczynam odkładać na nowe AppleTV. Wreszcie jest sens to kupowac. :)

Jak miałeś porządnego NAS to też mogłeś na starym. Bo było wsparcie na AirPlay :) no ale z Raspberry PI to się nie ma co dziwić :)))

vod.pl ma bardzo dobrą ofertę, z HD i przystępną ceną

Niby czemu? Na naszym rynku jest bezkonkurencyjny?

“Na twoim urządzeniu masz dostęp tylko do cześci filmów”. Czyli nie da się wygodnie odpalić na ipadzie i wrzucić via airplay na TV i oglądać jak człowiek. Nie – trzeba przecież siedzieć z laptopem na kolanach. Silverlight w 2015 ? Seriously ? :)