iMagazine

tvOS 9.1 – co nowego?

09/12/2015, 12:44 · · · 2

Najbardziej irytującą czynnością podczas korzystania z nowego Apple TV jest wpisywanie czegokolwiek przy użyciu Siri Remote. Do wczoraj jedynym sposobem, aby wprowadzić jakiekolwiek dane tekstowe, było użycie klawiatury ekranowej. Zwracałem uwagę na to w moich pierwszych wrażeniach. Klawiatura ekranowa ma alfabet ułożony w dwóch rzędach, od A do Z. Na szczęście szybkie przełączanie między dużymi a małymi literami jest możliwe poprzez naciśnięcie klawisza Play/Pause na pilocie. Wciąż uważam, że znacznie wygodniej pisałoby się wykorzystując do tego klawiaturę ekranową iPhone’a.

Co nowego?

Apple tym razem nie udostępniło oficjalnego changeloga. Jednakże użytkownikom udało się zauważyć poniższą zmianę.

  • możliwe jest sparowanie nowego Apple TV z aplikacją Remote na iPhone – dzięki czemu możemy wreszcie używać iPhone’a jako klawiatury, a także jego ekranu jako gładzika do nawigowania, działa również parowanie z aplikacją Remote na Apple Watchu
  • Siri na Apple TV pozwala na wyszukiwanie w Apple Music
  • ponadto jak zwykle zostały poprawione znalezione błędy i usprawniono przewijanie oraz łączność sieciową

Screen Shot 2015-12-09 at 19.52.38

Aktualizację można zainstalować poprzez Ustawienia -> System -> Uaktualnienia -> Uaktualnij oprogramowanie na Apple TV. Czekamy wciąż na dodanie wsparcia dla klawiatur Bluetooth, które są obsługiwane w poprzedniej generacji Apple TV, a także na aplikację Podcasty, która pojawiła się w materiałach reklamowych nowego Apple TV.

Czy Wam udało się dostrzec jeszcze jakieś zmiany w nowej wersji tvOS?


Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

A jaki problem , Remote obsługuje Atv4 i można pisać już na komórce

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK