iMagazine

Jak ustawić najlepszą jakość obrazu w Netflix

07/01/2016, 12:53 · · · 7

Wczoraj w Polsce i 129 innych krajach na świecie zawitał w końcu Netflix. Oferta na naszym rynku jest okrojona z paru pozycji, które zapewne chcieliście zobaczyć, jak chociaż House of Cards – to wynika z faktu, że inna firma na terenie Polski ma prawa do tego serialu. Niezależnie, jest w nim sporo ciekawych treści, ale część z Was narzeka na ich jakość. Tą można poprawić…

Przepis

Netflix-tut-01

  1. Najpierw należy się zalogować do swojego konta na Netflix, klikając przycisk w górym prawym rogu ekranu i wypełniając odpowiednimi danymi.

Netflix-tut-02a

  1. Kolejnym krokiem jest najechanie na swój avatar i wybrania pozycji Your Account z menu.

Netflix-tut-03

  1. W ustawieniach swojego konta należy przejść do Playback settings.

Netflix-tut-04

  1. Tutaj już pozostało tylko przełączenie jakości z Auto na High, co powinno wymusić pobieranie lepszej jakości nawet w przypadku słabego internetu.
7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MASAKRANowyWiewiorjargo06Moridinnemo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek Buzuk
Gość

Powinno, ale tego nie robi. Wydaje mi się, że sporo tytułów (filmowych przynajmniej) jest w rozdzielczości SD (przynajmniej na chwilę obecną). Włączyłem wczoraj LotR i wyglądał jak DVD Rip.

nemo
Gość
nemo

Po naciśnięciu ctrl+shift+option(alt)+D wyświetlają się informacje, m.in. o rozdzielczości, można więc sprawdzić prawdomówność Netflixa (LotR rzeczywiśce słabo wygląda). Żeby skrót zadziałał nie można być w trybie pełnoekranowym.

Bartek Buzuk
Gość

O, dzięki. Dobra rzecz ten skrót. Sprawdzę w domu (łącze w pracy jest takie sobie) bo w fabryce Dark Knight pokazał się w 720×480 i wygląda jak LotR :)

Moridin
Gość

U mnie wzorowo!

jargo06
Gość
jargo06

Ok to przez www , a przez Apple TV – ustawienie jest HD jednak interesowało by mnie ustawienie np ( jakieś prostsze ) wyboru dostępnego języka

MASAKRA
Gość
MASAKRA

Ustawienie języka napisów w ustawieniach Apple TV jest chyba globalne i chyba każda apka sie dostosowuje.

NowyWiewior
Gość
NowyWiewior

Testuję od wczoraj i seriale spoko, szczególnie lubię Breaking Bad, ale jak dla mnie cena za wysoka.