iMagazine

Rendery iPhone’a 7 od Feld & Volk

16/03/2016, 14:16 · · · 4

Niedawno „wyciekło” zdjęcie iPhone’a 7, które przez część internetu uważane jest za prawdziwe. Uwagę zwraca nietypowy dwuobiektywowy aparat oraz trzy kropki na obudowie, żywo przypominające Smart Connector z iPada Pro. Czy to iPhone 7 Plus? A może trzeci model – iPhone 7 Pro? Szczerze, to nie mam najmniejszego pojęcia, jak Apple to rozegra.

iphone-7-leaked-bastille

Przypominam nieśmiało, że iPhone 4 na pierwszych zdjęciach, które wyciekły, też był brzydki i krytykowany z każdej strony, dlatego nie będę wyciągał żadnych wniosków na podstawie tego zdjęcia – poczekam na oficjalną prezentację.

Modele

Od dwóch generacji, iPhone wychodzi w dwóch wersjach: 4,7″ i 5,5″. Różnią się między sobą tylko pojemnością akumulatora oraz aparatem – modele większe (Plus) mają wbudowany OIS1.

W tym roku pojawiły się plotki, że:

 • będzie iPhone 7 i 7 Plus
  • tylko iPhone 7 Plus będzie miał dwuobiektywowy aparat
 • będzie iPhone 7 i 7 Plus
  • iPhone 7 Plus będzie miał dwuobiektywowy aparat i Smart Connector
 • będzie iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro
  • Plus miałby mieć dwuobiektywowy aparat, a Pro dodatkowo Smart Connector
 • będzie iPhone 7 i 7 Plus
  • oba otrzymają dwuobiektywowy aparat

Jak widać, ludzie zdają się wróżyć z fusów, ale jeśli miałbym postawić pieniądze na którąś z powyższych opcji, to zdecydowanie na tę pierwszą. Nie wierzę w Smart Connector, chociaż byłby to potencjalnie ciekawy dodatek, rozszerzający możliwości telefonu o nowatorskie akcesoria.

Aparat

Informacje na temat dwuobiektywowego aparatu pojawiają się od jakiegoś czasu i skłonny jestem im uwierzyć – to może być ciekawy krok poprawiający jakość zdjęć iPhone’a względem konkurencji. Pisałem o nim już jakiś czasu temu:

Najciekawszą informacją jest jednak fakt, że iPhone 7 i 7 Plus mają mieć różne moduły aparatu. Większy brat ma rzekomo otrzymać moduł dwuobiektywowy, podczas gdy model 4,7″ pozostanie bardziej tradycyjny. Jeśli to okaże się prawdą, będzie to prawdopodobnie oznaczało, że Apple wykorzystuje technologię izraelskiej firmy LinX, którą kupiło jakiś czas temu. Polega ona na stosowaniu dwóch lub więcej matryc obok siebie, wyposażonych w większe piksele, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niższych szumów i lepszej jakości obrazu przy dokładnie takich samych parametrach wynikowych zdjęć – zamiast stosować matrycy 12 MP, LinX wykorzystuje dwie 6 MP, i łączy te dwa obrazy w jeden.

Ciekawostką jest, że wiele publikacji, opisując technologię LinXa, używa zwrotu „zdjęcia jakości DSLR”. Nie zdziwię się, jeśli i Apple zastosuje ten slogan podczas premiery nowego iPhone’a, ale jednego jestem praktycznie pewien – do prawdziwej „jakości DSLR” jeszcze daleka droga.

Pozostaje jednak pytanie czy trafi do obu modeli, czy tylko do Plusa. Przyznaję, że chciałbym wrócić do rozmiaru 4,7″, ale nie zrobię tego jeśli aparat w większym modelu będzie bardziej zaawansowany.

No i nie wiem też nic na temat najważniejszej kwestii: czy obiektyw nadal będzie wystawał?!

Reszta

Dzisiaj w internetach pojawiły się rendery od Feld & Volk – firmy m.in. tworzącej customowe iPhone’y. Ich zadaniem jest pokazanie jak potencjalnie może wyglądać nowa odsłona iPhone’a. Zdecydowanego plusa daję paskom rozdzielającym poszczególne elementy – te obecne nadal uważam za przeraźliwie szpecące, chociaż nie ukrywam, że już się do nich przyzwyczaiłem. Nadal jednak nie wiadomo co stanie się z gniazdem słuchawkowym oraz czy konstrukcja będzie spełniała jakiekolwiek normy kurzo- i/lub wodoszczelności. Brak tego pierwszego mógłby jednak pozwolić na umieszczenie na dole głośników stereo.


A Wy co o tym wszystkim myślicie?

 1. Optical Image Stabilisation – optyczną stabilizację obrazu.
4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Anty no life :)Grzegorz StępieńGrzegorz Bartkowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Bartkowiak
Gość
Grzegorz Bartkowiak

A może smart connector z opcją ładowania zamiast lighting? Za 2 generacje we wszystkich urządzeniach łącznie z MacBookami… Ow wait… MacBooki przecież dostaną usb-c. Wszystkie. Ale generalnie byłby to ciekawy ruch.

Grzegorz Stępień
Gość
Grzegorz Stępień

Moja teoria jest taka, że mamy tutaj do czynienia z podróbką wyprodukowaną na podstawie plotek i przecieków, a nie z oryginalnym urządzeniem od Apple.

Jako oryginał oceniam obudowę z tego wycieku:

http://www.cultofmac.com/417970/iphone-7s-redesigned-antenna-band-revealed-in-leaked-photo/

Tutaj widzimy, że pasek antenowy jest jeszcze inaczej poprowadzony. Wcześniej stworzono chyba model na podstawie jakiegoś słownego opisu osoby, która miała styczność z oryginałem, a nie potrafiła lub nie chciała tego opisać dokładnie. No i powstał model, w którym po prostu usunięto poprzeczny pasek antenowy, a zostawiono ten wzdłuż krawędzi.

To moja teoria. Zobaczymy czy się potwierdzi.

Kolejny ciekawy wyciek, który mnie zastanawia to:

http://appleinsider.com/articles/16/03/15/rumor-chinese-spy-shots-show-iphone-7-with-dual-cameras-no-home-button

To urządzenie, które prawdopodobnie nie ma przycisku HOME, być może nie ma też głośnika mikrotelefonu na przednim panelu i na pewno nie ma portu słuchawkowego na dolnej krawędzi.

Tutaj możemy mieć do czynienia z iPhonem SE!!! Dlaczego tak myślę? Jest tylko pięć otworów głośnika w rzędzie. To sugeruje, że urządzenie jest mniejsze niż iPhone 4,7″!!! (iPhone 4,7″ ma sześć otworów, a model 5,5″ ma otworów osiem)

Co o tym myślicie?

Grzegorz Stępień
Gość
Grzegorz Stępień

Z ostatniej chwili…

To nie iPhone – to Meizu!!!

http://www.gsmarena.com/meuzi_says_yesterdays_iphone_7_closeup_photo_is_actually_of_the_upcoming_pro_6-news-17274.php

Robi się bardzo ciekawie!

Anty no life :)
Gość
Anty no life :)

Wow… żywcem zerżnięte z Lg g5