iMagazine

FBI uzyskało dostęp do iPhone’a zabójcy

29/03/2016, 11:56 · · · 4

Sprawa dostępu do danych zawartych na iPhonie 5c jednego z zabójców z San Bernardino dobiega końca. Okazało się, że FBI w końcu udało się zdobyć dane z tego telefonu bez pomocy Apple.

Jak wynika z raportu rządowego w końcu udało się uzyskać dostęp do danych z iPhone’a ze sprawy z San Bernardino. Odbyło się to bez wkładu ze strony firmy Apple. Wcześniej kilka organizacji oraz pojedynczych osób oferowało swoją pomoc w tej kwestii, prawdopodobnie więc Biuro Federalne z tego skorzystało (specjaliści od bezpieczeństwa podejrzewają, że może za tym stać Cellebrite). Odnalezienie sposobu na złamanie zabezpieczeń było zresztą jedną z przyczyn do czasowego przesunięcia sprawy sądowej przeciw Apple, a w obecnej sytuacji – do jej umorzenia.

Zapewne nigdy nie dowiemy się czy FBI znalazło wśród tych danych jakieś informacje przydatne w całej sprawie. Nie wiemy również, jaką konkretną metodą uzyskano dostęp do iPhone’a. Może to stanowić pewne utrudnienie dla samego Apple, by naprawić wykorzystaną lukę bezpieczeństwa.

Jednocześnie na łamach iMore opublikowano oświadczenie firmy z Cupertino, z którego wynika, że w dalszym ciągu ma zamiar dążyć do zwiększania bezpieczeństwa danych przechowywanych na iUrządzeniach. Deklaruje także pomoc w innych sprawach.

Źródło The Verge, iMore


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jacek napisał(a):

Jeśli znajdą coś istotnego dla śledztwa to zapewne poinformują o tym media aby zaognić dyskusję na temat szyforwania danych przez użytkowników i dostępu do nich

Jacek Kosiński napisał(a):

A co jeśli:
a) Apple pomogło w tym FBI, pod warunkiem, że ci nie wspomną o tej pomocy ?
b) FBI nic nie złamało, a że odmawia dalszych informacji powoduje, że nie można im udownodnić kłamstwa?
… itd

Moridin napisał(a):

Bo jeszcze nie ma na świecie jednorożców. :)

Jacek Kosiński napisał(a):

Wszystko jest możliwe! Jest Pencil do iPad’a … być może będą jednorożce… takie zredefiniowane na nowo pod nazwą iEdnorożce

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK