Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Nadal uważacie, że nie warto zabezpieczać Apple Watch?

Nadal uważacie, że nie warto zabezpieczać Apple Watch?

21
Dodane: 8 lat temu

Dzień, jak codzień. Praca, ale żeby było jasne – nie pracuję w tartaku, ani w kopalni, czy innym miejscu, gdzie byłbym narażony na uszkodzenia. Praca biurowa. Głownie piszę na komputerze lub rozmawiam przez telefon. W pewnym momencie dzwoni w biurze domofon. To kurier, przywiózł paczkę. Jak się okazuje, dużą.

Tradycyjnie podpisuję dokumenty i kurier przekazuje mi paczkę w drzwiach. Trzymam spore pudło, odwracam się i…puk nadgarstkiem we framugę drzwi. Nic specjalnego, ale poczułem że stuknąłem zegarkiem. Mam nadzieję, że nic się nie stało.

Zanoszę paczkę do kuchni – o tym, co jest w paczce przy okazji niebawem napiszę, bo ciekawe urządzenie. Stawiam pudło i odruchowo spoglądam na Apple Watch. W tym momencie nogi mi się lekko uginają…widzę pajęczynkę na ekranie i porysowaną obudowę.

szybka_AW_2

Szybko zdejmuję Apple Watch z ręki i oceniam straty. Nowy Apple Watch, choć jego cena spadła, to spory wydatek, więc nie uśmiechało mi się kupować go jeszcze raz z powodu zbitej szybki. Całe szczęście, że jakiś czas temu założyłem na Apple Watch nakładkę Hoco zmieniającą kolor koperty oraz zlicowaną z nią szybę na wyświetlacz.

szybka_AW_3

Szybko zdjąłem obudowę i zerwałem szybę. Całe szczęście okazało się, że nic się nie stało wyświetlaczowi ani kopercie. Zatem zdecydowanie opłacił się wydatek ~150 zł. Nowy Apple Watch Sport 42mm kosztuje teraz 1699 zł, a jego serwis jest bardzo problematyczny i drogi.

To co mi się dziś przytrafiło, może zdarzyć się każdemu. Nadal uważacie, że nie warto zabezpieczać Apple Watch?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 21

Ostatnio miałem podobny problem z moim pebble steel. Przywaliłem w drewnianą framugę w drzwiach. Patrzę i widzę wielką głęboką bruzdę, ale nie na wyświetlaczu ale właśnie na drewnianej framudze ;) nie mam pojęcia z czego robią wyświetlacze w pebble, ale waliłem nim już kilka razy i nigdy nic mu sie nie stało.

Nie no, zaraz. Rozbiła się szybka nałożona na Apple Watcha, nie sam Apple Watch. To nam mówi tylko tyle, że po kontakcie z framugą rozbija się nakładka, a nie, że ekran Apple Watcha by się w takiej sytuacji rozbił. Może – ale tego nie wiemy. Musisz zdjąć tę nakładkę i ponownie stuknąć w taki sam sposób zegarkiem we framugę ;)

To prawda, ciekawe czy na drogi zegarek szwajcarski również Dominik założyłby coś takiego.

schowałby go do szuflady żeby się nie zużył ;)

Nie wszystkie (chodzi mi w tym momencie o telefony bo na zegarek nie ma po co zakładać tego).

Noszę wersję stalową i już kilka razy przyłożyłem szkłem o różne twarde przedmioty, zero wys czy innych oznak nieszczęścia. Na obudowie owszem, jakieś mikroryski pojawiają się ale szafir daje radę.

O zabezpieczaniu iPhonea nigdy nie myslalem więc o Watchu tym bardziej nie. Moj Stalowy Watch trzyma sie dobrze, jednak 6s jest porysowany i ma uszczerbiony ekran. Wpadł mi raz do wody, potem do śniegu. I jest to mój drugi 6s, pierwszy miał wadę ekranu. Zbiłem rownież raz 6+, po upadku ekran kaleczył w palce oraz telefon się wygiął. Potem miałem 6, i zero rys. Jeszcze wczesniej zbiłem 4. Ale to wszystko były sytuacje których JA nie byłem w stanie przewidzieć. I jeszcze Apple Pencil wypadł mi z ręki, ale wciaz działa.

Ja też jestem zdania, że sama oryginalna szyba by przetrwała.
Ile razy jakiś znajomy zakłada szybę ochronną na iPhona to po dwóch tygodniach jest rozbita.
Jak żonie do 6S założyłem jakąś wypasioną szybę 3D za 200zł, która była zaokrąglona jak oryginalna i też wytrzymała 2 tygodnie.
Bez szyby telefon spada co jakiś czas od pół roku i jest cały.

Myślałem, że syntetyczny szafir. Choć szafir też może popękać ale raczej od uderzenia punktowego.

gdybyś nie miał tej obudowy to nic by się nie stało a tak rozwaliłeś sobie obudowę za którą wybuliłeś kasę i czytając twój artykuł kupisz nową kiepską obudowę.