iMagazine

Publiczne bety iOS 10 oraz macOS Sierra

07/07/2016, 20:02 · · · 9

Zgodnie z obietnicą z 13 czerwca Apple udostępniło pierwsze, publiczne wersje beta systemów macOS Sierra oraz iOS 10. Bazują one na drugich developerskich betach, które pojawiły się dwa dni temu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czego się spodziewać po tych systemach i przekonać się, czy nie możecie się doczekać tych nowości, zapraszam do aktualnego numeru iMagazine, gdzie Wojtek w cyklu „Wszystko o….” doskonale opisał wszystkie nowości.

Ja, człowiek „beta”, używam tych systemów od pierwszej developerskiej bety. Są względnie stabilne oraz całkiem szybkie. Nie napotkałem w tym czasie na żaden przypadek blokujący pracę, dlatego umiarkowanie zachęcam do instalacji. Jednak pamiętajcie, u Was może być inaczej. Dlatego przed instalacją koniecznie zróbcie sobie backup waszych urządzeń, przyda się Wam, gdy będziecie chcieli wrócić z bety do wersji produkcyjnej – taki powrót zawsze jest możliwy.

Aby zapisać się do programu Beta musicie udać się na stronę beta.apple.com. Miłego wieczoru i pamiętajcie, że prawem bety, a nawet obowiązkiem, jest czasem nie działać. Warto więc oprócz backupu przed instalacją przeczytać felieton Krzyśka „Zaklej sobie plastrem”, ma już rok, ale  jest ciągle bardzo aktualny.

9

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
michalMariusz PiaścikAdalbert FreemanrienceDoNotProcrastinate Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DoNotProcrastinate
Gość
DoNotProcrastinate

Pierwsza beta była u mnie bardzo niestabilna, zamykało aplikacje, chrome po raz pierwszy zaczął się mi zacinać, podczas przechodzenia do app switchera telefon mógł się zaciąć na co rozwiązaniem był tylko reset. Były również problemy z łączeniem się przez bluetooth z autem czy głośnikami. Siri mimo, że ustawiony miałem amerykański głos i mężczyznę to gadała jako kobieta po brytyjsku w bardzo niskiej jakości.

Beta 2 zniwelowała dla mnie wszystkie te problemy.

rience
Gość
rience

Nie działa Karabinier (polskie litery pod prawym Cmd) oraz Logitech Unifying Center (dla konfiguracji urządzeń Logitech’a). To tak dla tych co chcą zainstalować :)

Adalbert Freeman
Gość
Adalbert Freeman

Mam wiec już pierwszy problem na moim monitorze zewnętrznym Dell 4k do MBP 13″ – nie mam pełnej rozdzielczości mam tylko skalowalne 2560 x 1440 … – zgłoszenie poszło do Apple – zobaczymy dalej …

Koledzy redaktorzy iMag – może zróbcie gdzieś miejsce – jakiś artykuł, gdzie każdy mógłby wrzucać swoje znalezione błędy nowych systemów – oczywiście jeśli jest taka potrzeba i chęć

Mariusz Piaścik
Gość

macOS działa aż miło. Szkoda tylko, że na razie bateria leci zdecydowanie szybciej niż w ElCapitan. Ale może się uspokoi za kilka dni…

michal
Gość
michal

Po instalacji pojawiło się odrazu dodatkowe 13 GB…nie wiem skąd.

Ktoś wie jak włączyć wbudowane czyszczenie dysku?