iMagazine

B&O H5 – wyjmujemy z pudełka

11/07/2016, 18:46 · · · 16

Dzisiaj odebrałem (w końcu!) dwie pary Bang & Olufsen H5 – nowych, wyjątkowych dla mnie słuchawek tej firmy. Kupiłem je w salonie B&O na Wilanowie w Warszawie z prostego powodu – obsługujący go Krzysiek Grochowski (właściciel), jak zwykle, wzdrowo podchodzi do obsługi klienta, również w kwestii ewentualnych napraw gwarancyjnych. Pełną recenzję H5-tek znajdziecie w lipcowym (bieżącym) numerze iMagazine, tutaj – gorąco polecam. Mnie przekonała… i z tego co wiem, to nie tylko mnie.


Wyjmujemy z pudełka

blogXTAA4232_2000px

Opakowanie B&O jest jak zwykle piękne i minimalistyczne. Nie tak jak produktów Apple, bo znajdziemy na nim pewne podstawowe informacje, ale nie mniej atrakcyjne.

blogXTAA4234_2000px

Zależnie od koloru słuchawek, boczna wewnętrzna ścianka pudełka ma inny kolor – czarny lub różowy… Prawdopodobnie za kilka miesięcy pojawią się inne, ale tymczasem do wyboru są tylko te dwa.

blogXTAA4235_2000px

Po zdjęciu pokrywy, pierwsze skrzypce grają same słuchawki, z plecionymi kablami.

blogXTAA4237_2000px

Pomimo, że w różu mi nie do twarzy, to podoba mi się ten odcień w tym wydaniu – ma charakter. Wybrałem jednak czarne dla siebie – Iwona bierze różowe.

blogXTAA4238_2000px

Po podniesieniu gąbki ze słuchawkami, odsłonięta zostaje część rzadziej używana – magnetyczna ładowarka na kablu USB. Biorąc pod uwagę, że USB-C już wchodzi jako standard, to liczę, że w przyszłości pojawi się nowa jej wersja (sam kabel nie jest wymienny, albo o tym nie wiem).

blogXTAA4239_2000px

Do kompletu otrzymujemy również komplet końcówek gumowych i wykonanych z gąbki. Są też jakieś kapturki z logo B&O, które zapewne służą do czegoś, ale jako, że nawet jeszcze nie otworzyłem instrukcji z podniecenia, to tę tajemnicę odkryję później.

blogXTAA4240_2000px

Same słuchawki zawierają magnesy, dzięki czemu nie tylko można je połączyć ze sobą i zawiesić na szyi, aby ich nie zgubić, ale również podłączyć do ładowarki. Świetny „patent”.


Po pełną recenzję Norberta Cała zapraszam do iMagazine 7/2016.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Mariusz Piaścik napisał(a):

Jaka cena tych słuchawek?

Moridin napisał(a):

1099-1199 jakoś. Obecnie jest promocja dla Twitterowiczów.

Rafal napisał(a):

Mozesz cos więcej na temat promocji ? W UK 199£ w IRL 249€

Moridin napisał(a):

Proszę: https://twitter.com/BangOlufsenPL/status/750290207195467776

Rafal napisał(a):

Znaczy 1099zl ta promocja? Niezależnie od tego jak oceniasz te słuchawki ? Używam power beats2 ale nie do końca jestem zadowolony , polecił byś te słuchawki wiem ze byle czego nie polecisz ;)

Moridin napisał(a):

Przeczytaj recenzję w iMagazine w magazynie. Używam ich od dwóch godzin dopiero. Nie żałuję zakupu, ale za wcześnie na polecenie. ;-)

Rafal napisał(a):

Czytałem ale pewny nie jestem , daj znać jak troche juz poużywasz ja pewnie je zakupie z ip7 w UK

Mariusz Piaścik napisał(a):

Sam jestem ciekawy Twojej oceny…

Moridin napisał(a):

Dam znać jak będę miał konkrety.

Mietek napisał(a):

Wojtku mam pytanie o aaplikację B&O czy można przez nią ustawić i zapisać właśnie preferencje muzyczne tzn ustawić kolekcje ? Jak w jaybird freedom 2016. A odnośnie wąskich kanałów testowałeś może słuchawki firmy Klipsch x12 lub x10 maja owalne wkładki bardzo wygodne i dźwięk rewelacja.

Naughtydog napisał(a):

W aplikacji masz coś takiego jak ToneTouch. Tak samo jakbyś wybierał kolor z palety dopasowujesz swoje preferencje muzyczne. Możesz je zapisać. Są 4 propozycje producenta: Commute, Clear, Workout, Podcast. Tak mam w słuchawkach H7 i H8. W tych jest pewnie tak samo.

Moridin napisał(a):

Zerknij sobie do recenzji w magazynie 7/2016.

Naughtydog napisał(a):

Recenzja przeczytana. Mam wrażenie, że B&O tak naprawdę nie wie do kogo uderzać z tym produktem. Zakupiłeś te słuchawki z jakiegoś konkretnego powodu? Chodzi mi o to czy bardziej pod sport czy „na miasto”. Raczej w domu to chyba duże słuchawki > douszne.

Moridin napisał(a):

Miasto, sport i podróże.

Marcin Nowicki napisał(a):

a jaka cene w promocji dla twitterowiczów

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK