iMagazine

Apple Pay dostępne we Francji

19/07/2016, 10:31 · · · 5

Apple Pay rozwija się w Europie coraz szybciej, kilkanaście dni temu ruszyło w Szwajcarii, dziś zaś rusza we Francji 1. Na początku wsparcie dla Apple Pay będą miały karty Visa oraz MasterCard wydane przez banki Caisse d’Epargne, Banque Populaire, Carrefour Banque i Ticket Restaurant, zaś za chwilę ma dołączyć Orange oraz znany w Polsce Boon i inne banki.

Francja jest ósmym krajem z oficjalnym wsparciem dla Apple Pay. Przed nią dołączyły Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Chiny, Singapur oraz wspomniana już Szwajcaria. W najbliższych dniach/tygodniach można się spodziewać dołączenia Hiszpanii, Turcji 2, Japonii, Brazylii i Indii. Po cichu lub nawet całkiem głośno liczę też na Polskę i to w tym roku. Do niedawna można było nieoficjalnie korzystać z ApplePay w Polsce i wiele osób przekonało się jak to jest wygodne. Jak się się przekonałem osobiście w ciągu kilkunastu dni używania Apple Pay, działa ono w Polsce w praktycznie wszystkich miejscach, w których można płacić za pomocą kart zbliżeniowych, czyli prawie wszędzie. Wiec infrastrukturę mamy gotową.

  1. Mnie osobiście bardzo to cieszy, bo ciągle mam gdzieś aktywną francuską kartę kredytową.
  2. Choć patrząc na obecną sytuację to nic nie wiadomo.

źródłowww.apple.com


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Adaś napisał(a):

Uzywam Apple Pay w Polsce przez .boon, wszystko działa świetnie. Czekam jednak na uruchomienie w naszych rodzimych bankach :-)

Norbert Cała napisał(a):

Ale Boon juz sie nie da doładować polskimi kartami :/

oO0o napisał(a):

jeżeli ktoś odpowiednio dużo doładował wcześniej, wciąż może korzystać

Applekrk napisał(a):

Mi pojawiło się już 2 razy powiadomienie o dodaniu karty do Wallet, pomimo, ze mam region ustawiony na PL.

Applekrk napisał(a):

Mi pojawiło się już 2 razy powiadomienie o dodaniu karty do Wallet, pomimo, ze mam region ustawiony na PL.Mozliwe, ze to jakiś błąd , który pozostał po Boon.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK