iMagazine

iMag Weekly 14 – treści nie do złamania

05/08/2016, 14:13 · · · 3

Zawsze zastanawiałem się, dlaczego Dominik pisząc wstępniaki do iMagazine, nie czyni z nich kolejnego artykułu, jak to mają w zwyczaju magazyny papierowe. Nigdy chyba nie uzyskałem definitywnej odpowiedzi na to pytanie, ale kojarzę coś związanego z tym, że „ma zapierdol na fejsie”, więc nie ogarnia. Po czternastu wydaniach iMag Weekly rozumiem go całkowicie – czasu, jaki poświęcam na przygotowanie własnych tekstów, przeczytanie twórczości redakcji przed ostateczną publikacją i przygotowanie reszty rzeczy, jest zaskakująco dużo. Ale za każdym razem, tydzień w tydzień, po naciśnięciu przycisku „Opublikuj” czerpię ogromną radość z tego, że mamy tak fantastyczną redakcję. Opisałem zresztą kulisy powstania iMag Weekly na łamach Medium kilka dni temu – zapraszam.

View story at Medium.com

Dzisiejsze wydanie rozpoczyna Krzysztof Stambuła artykułem na temat życia jako backendowiec pracujący na Windows 10 (a ja myślałem, że oni wszyscy siedzą na Makach). Krzysztof Kołacz ma dla Was tym razem dwa teksty – felieton połączony z wywiadem na temat iPodów i kolejną część jego serii Weekly Chill. Paweł Okopień z kolei mnie całkowicie zaskoczył: w swoim artykule na temat nowego Harry’ego Pottera wspomina również o Tytusie Hołdysie – nie wiedziałem, że… no dobrze, nie zdradzam Tajemnicy Tytusa i Filozoficznej Strony Internetowej; będziecie ją musieli odkryć sami. Michał Zieliński ponownie porusza temat motoryzacyjny, tym razem pisze o carspottingu, który, jak twierdzi, popełnia „przy okazji”. Obserwując jego poczynania na Twitterze, mam wrażenie, że spędza całe dnie na przemierzaniu miasta wzdłuż i wszerz. Ostatnio część z Was męczyła Tomka Szykulskiego o zdradzenie tajemnic, co do jego metod fotografii – spełnił je w swoim najnowszym tekście pt. „Zestaw minimalny” – sam polecam śledzenie jego twórczości. W tym wydaniu wraca też Maciek Skrzypczak, który miał ostatnio krótki urlop – szczegółowo zdradza, gdzie był i co robił. Małą podpowiedź znajdziecie zresztą na okładce tego wydania. Na deser polecam felieton Angeliki Boruckiej o brytyjskich serialach, czasami niszowych, tak różnych od ich amerykańskich odpowiedników, oraz „recenzję” Scrivenera dla iOS autorstwa Anny Gabryś – spodziewałem się tradycyjnego opisu funkcji programu z subiektywną opinią, a otrzymałem coś znacznie ciekawszego. Ode mnie tradycyjnie: zapraszam do Przecen z App Store, kolejnego Przeglądu #9 o skrajnie różnej tematyce niż przed tygodniem i do felietonu na temat Casey’ego Neistata. Opisałem również szczegóły wymiany mojego iPhone’a 6S Plus na nowego, kolejną część „Podstaw fotografii” oraz mój fitnessowy setup, w którym najważniejszym elementem jest Apple Watch. W tym ostatnim próbowałem nieśmiało zastąpić sportową serię Norberta Cała, którego w tym wydaniu nie znajdziecie, bo tak wyglądał jego tekst po oddaniu do korekty:

Norbert-dyktuje-01-hero

Życzcie całej jego rodzinie powrotu do zdrowia, bo jego syn ma złamaną rękę, jego kot ma otwarte złamanie łapy, a i Norbert nie może sprawnie pisać z prawą ręką w gipsie. ❤️

Dołącz do iMag Weekly

lub przejdź bezpośrednio do

iMag Weekly – Wydanie 14

 


Co o nas mówią?

Nowy @iMagWeekly nie czytam, pochłaniam te teksty. Są świetne. ❤️
Magdalena Wilczyńska

Jeśli chodzi o poziom @iMagWeekly to od tygodni nic się nie zmienia. Wciąż świetny.
Robert

„Świetny tygodnik. Trzymajcie tę konwencję. Mniej sprzętowo, więcej użytkowo.”
MarbiCo

„Najlepiej wydawana dycha ever. Świetnie się czyta! 😃”
Daniel Marcinkowski


FAQ

Czy mogę najpierw zobaczyć, za co płacę?

Tak, oczywiście! Pierwsze wydanie iMag Weekly jest dostępne za darmo, a spis treści każdego wydania jest dostępny – wystarczy wejść do dowolnego wydania. Udostępniliśmy też specjalnie wydanie darmowe tutaj.

Jak uzyskać dostęp do archiwum iMag Weekly?

Aby uzyskać dostęp do archiwum, należy:

Ile kosztuje dostęp?

Możesz wykupić „dożywotni” dostęp1 za 60 PLN.

Do których wydań otrzymam dostęp po wykupieniu dostępu?

Po wykupieniu dostępu otrzymasz możliwość czytania wszystkich archiwalnych numerów oraz tych, które pojawią się do dnia 27/01/2017.

Wykupiłem dostęp. Jak mogą zacząć czytać iMag Weekly?

Zaloguj się na swoje konto (ikona ludzika w menu), a następnie wejdź na spis wydań iMag Weekly, żeby zacząć czytać.

W jakiej formie mogę pobrać iMag Weekly?

iMag Weekly możesz czytać na naszej stronie za pomocą przeglądarki internetowej. Projekt powstał z założenia jako projekt webowy, a więc jest dostępny w każdej chwili na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową, niezależnie od platformy. W tej chwili nie udostępniamy magazynu w aplikacji, ani wersji PDF i nie przewidujemy tego w najbliższej przyszłości.

Czy mogę się skontaktować, jeśli mam jakieś uwagi lub pomysły?

Tak. Zapraszamy do kontaktu mailem na adres weekly@imagazine.pl, na Twitterze @iMagWeekly lub na naszym Facebooku – te dwa pierwsze obsługiwane są w pierwszej kolejności.

Czy wystarczy raz wykupić dostęp?

Tak.

Gdzie mogę zresetować swoje hasło?

Wystarczy udać się na tę stronę, lub kliknąć w ikonkę ludzika w naszym menu.

Dołącz do iMag Weekly

  1. Będzie działał tak długo, dopóki będzie istniał iMagazine – wierzymy, że bardzo długo.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Adalbert Freeman napisał(a):

dobra – przyznaje – jesteście czyściciele … pozamiatane – najlepszy numer …

Jacek Kosiński napisał(a):

Każdy mój tekst pisany na Maku wygląda podobnie jak Norberta, o ile zapomnę wyłączyć „zredefiniowaną i na nowo przez Apple wymyśloną „autokorektę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK