iMagazine

iCloud.com Photos wychodzi z bety wraz z nowym interfejsem

23/12/2016, 09:44 · · · 3

Tuż przed świętami Apple wypuszcza zmodyfikowaną wersję webowej aplikacji iCloud Photos. Aplikacja przestaje być też w wersji beta. Jeśli wasze zdjęcia przechowujecie w chmurze Apple’a to teraz możecie wygodnie oglądać je na niemal dowolnym komputerze.

iCloud Photos to wygodny dostęp do wszystkich naszych zdjęć przechowywanych w iCloud. Przez przeglądarkę mamy dostęp do poszczególnych albumów, możemy podglądać zdjęcia, oznaczać ulubione, a także pobierać poszczególne zdjęcia i dodawać nowe. To świetne rozwiązanie gdy chcemy dostać się do naszych zdjęć np. z komputera znajomych. Jest to także dobra opcja dla osób będących w ekosystemie iOS, ale korzystających z Windowsa na swoim komputerze.

Nowy interfejs jest bardziej intuicyjny i zbliżony do tego co oferuje aplikacja Zdjęcia na macOS. Jednocześnie całość działa już znacznie sprawniej i stabilniej niż na samym początku. Sam miałem przez długi okres problem, by w ogóle webowa wersja wyświetliła moje zdjęcia. Teraz działa to dobrze i wszystko zależy już głównie od prędkości naszego łącza.

Osobiście uważam jednak, że Apple wciąż za mało działa w kwestii swoich usług w chmurze. Ceny nie są konkurencyjne, iCloud Drive nie oferuje opcji znanych chociażby z Dropboxa, czy Google Drive. Jednocześnie sam jestem ich użytkownikiem, właśnie ze względu na integrację z Applowymi systemami.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PRO3Mariusz Piaścik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz Piaścik
Gość

iCloud to substytut. Ta usługa nie jest dyskiem, służy co najwyżej do tego, by wrzucić jakiś plik na wszystkie urządzenia.

PRO3
Gość
PRO3

po prostu nie wiesz jak działą.

PRO3
Gość
PRO3

„Osobiście uważam jednak, że Apple wciąż za mało działa w kwestii swoich usług w chmurze. Ceny nie są konkurencyjne”

uwielbiam ten portal. ;)

50GB za 1€ – nikt nie ma taniej.