iMagazine

CES 2017: Nowa aplikacja TomTom Sports

05/01/2017, 13:30 · · · 2

W aktualnym numerze iMagazine testuję opaskę fitnesową TomTom touch. Nie chcąc zdradzać szczegółów, po które zapraszam do numeru, napiszę tylko, że sam sprzęt jest na 5, ale aplikacja na 2. Widać nie tylko ja miałem takie zdanie.

Na trwających w Las Vegas targach CES firma zapowiedziała bowiem wprowadzenie na rynek nowej aplikacji sportowej, która nie tylko wskazuje dane dotyczące aktywności, ale także zawiera przydatne wskazówki treningowe. Aplikacja współpracuje z takimi urządzeniami jak TomTom Runner, TomTom Touch, TomTom Adventurer, TomTom Spark i TomTom Multi-Sport.

Nowy TomTom Sports powstawał przy bliskiej współpracy ze sportowcami oraz użytkownikami innych aplikacji fitnessowych. Z tego co widać na zrzutach ekranowych nowa aplikacja to wreszcie aplikacja natywna, a nie strona WWW wyświetlona w aplikacji. Statystyki, wykresy, mapki – wszystko wygląda w tej wersji bardzo ładnie i zdecydowanie lepiej niż aktualnie.

tomtom-sport

Nowa aplikacja TomTom Sports będzie umożliwiała śledzenie aż 12 różnych aktywności, np.: bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, jazdę na nartach, biegi górskie czy wspinaczkę. Nie ma nic w materiałach prasowych o tenisie czy squashu, ale mam nadzieję, że będą. Zwiększy się też liczba zewnętrznych systemów, z którymi aplikacja TomTom Sports umożliwia wymianę danych. Na liście są Strava, Nike+, Endomondo, MyFitness, Runkeeper, ale nie ma np. Withings, FitBita oraz przede wszystkim Apple Zdrowie.

Pełnię możliwości poznamy w lutym, kiedy pojawi się w App Store, może wcześniej będziemy mieli w redakcji dostęp do wersji beta.

źródłoTomTom

2

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

  • Grzegorz Maria Marek

    Wolę Endomondo Tomtom się nadaje nawet navi spierd..

  • SSebastian

    Do zegarków niech dodadzą zaawansowane interwały i tryb multisportu. O autopauzie nawet nie wspominam.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.