iMagazine

Gra stworzona na iPadzie

11/03/2017, 21:00 · · · 1

iPad przez wielu jest uważany tylko za urządzenie do konsumpcji treści. Istnieje jednak spore grono osób, które jest odrębnego zdania.

Do tej drugiej grupy zalicza się z pewnością studio 8BitMagicGames, które pochwaliło się na Twitterze trailerem do ich najnowszej retro-gry – Starsceptre.

Co jednak najciekawsze to urządzenie, na jakim ta gra powstała. Oczywiście w nawiązaniu do tematu tego wpisu nietrudno się domyśleć, że chodzi o iPada. Co prawda nie ma Xcode na iOS 1, ale „there’s an app for that”, a nazywa się Codea. Jej głównym założeniem jest umożliwienie tworzenia gier i symulacji z wykorzystaniem możliwości iPada jak Multi-Touch czy akcelerometr.

Starsceptre powstaje właśnie w Codei niemal w całości. Tylko grafiki zostały utworzone w Photoshopie i przesłane na iPada.

iPady już od dłuższego czasu mogą służyć za coś więcej niż tylko urządzenia konsumpcyjne. Tego samego zdania jest zresztą Apple o czym świadczy choćby ostatnia kampania reklamowa. Liczę, że na nadchodzącym WWDC Apple przedstawi konkretne kroki, by iPad stał się jeszcze lepszym urządzeniem do tworzenia.

Źródło 9to5Mac

  1. Choć z pewnością wiele osób ucieszyłoby się, gdyby Apple na tegorocznym WWDC zaprezentowało taką wersję.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MiL napisał(a):

Mój kolega kiedyś wbijał gwóźdź starą stacją dysków, też się dało.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK