iMagazine

Gra stworzona na iPadzie

11/03/2017, 21:00 · · · 1

iPad przez wielu jest uważany tylko za urządzenie do konsumpcji treści. Istnieje jednak spore grono osób, które jest odrębnego zdania.

Do tej drugiej grupy zalicza się z pewnością studio 8BitMagicGames, które pochwaliło się na Twitterze trailerem do ich najnowszej retro-gry – Starsceptre.

Co jednak najciekawsze to urządzenie, na jakim ta gra powstała. Oczywiście w nawiązaniu do tematu tego wpisu nietrudno się domyśleć, że chodzi o iPada. Co prawda nie ma Xcode na iOS 1, ale „there’s an app for that”, a nazywa się Codea. Jej głównym założeniem jest umożliwienie tworzenia gier i symulacji z wykorzystaniem możliwości iPada jak Multi-Touch czy akcelerometr.

Starsceptre powstaje właśnie w Codei niemal w całości. Tylko grafiki zostały utworzone w Photoshopie i przesłane na iPada.

iPady już od dłuższego czasu mogą służyć za coś więcej niż tylko urządzenia konsumpcyjne. Tego samego zdania jest zresztą Apple o czym świadczy choćby ostatnia kampania reklamowa. Liczę, że na nadchodzącym WWDC Apple przedstawi konkretne kroki, by iPad stał się jeszcze lepszym urządzeniem do tworzenia.

Źródło 9to5Mac

  1. Choć z pewnością wiele osób ucieszyłoby się, gdyby Apple na tegorocznym WWDC zaprezentowało taką wersję.
1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


  • MiL

    Mój kolega kiedyś wbijał gwóźdź starą stacją dysków, też się dało.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.