iMagazine

Apple Watch pomógł wezwać pomoc

27/04/2017, 21:04 · · · 2

Jedną z funkcji, które Apple wprowadził do watchOS 3 jest możliwość wezwania pomocy. Okazało się to bardzo pomocne dla pewnego chłopaka.

22-letni Casey Bennet jechał do szkoły, gdy raptem w jego samochód uderzył inny pojazd powodując koziołkowanie tego pierwszego. Wystrzeliły poduszki powietrzne, a poszkodowany zawisł unieruchomiony przez pasy. iPhone Caseya w trakcie wypadku znalazł się w niedostępnym dla chłopaka miejscu.

W tej sytuacji Bennet przypomniał sobie o funkcji Apple Watch – SOS. Dzięki skorzystaniu z niej, sześć minut później nadeszła pomoc. Caseyowi na szczęście nie stało się nic poważnego. Tutaj możecie obejrzeć krótki materiał wideo, w którym chłopak opowiada o zdarzeniu.


Narzędzie SOS można uruchomić w Apple Watch poprzez wciśnięcie i przytrzymanie bocznego przycisku przez kilka sekund do chwili, aż pojawi się suwak alarmu SOS. Potem rozpocznie się odliczanie, a po jego zakończeniu automatycznie zostaną wezwane służby ratunkowe. Oprócz tego wysyłane są wiadomości SMS do ustawionych wcześniej kontaktów SOS z bieżącym położeniem.

Oczywiście dobrze by było, gdybyśmy nie musieli z niego korzystać, ale dobrze pamiętać, że jest pod ręką.

Źródło 9to5Mac


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Henryk napisał(a):

„Dobrze by było, gdybyście nie musieli z tego korzystać”. Pierwszy raz usłyszałem o tym na konferencji WWDC 2016 i od tego czasu ten tekst pojawia się w każdym tekście o watch os 3, a Wy redaktorzy myślicie, że tylko Wy oglądacie konferencje Apple…

Adalbert Freeman napisał(a):

Nawet jeśli to jest powtórzenie to co jest w tym złego? Trafnie określa zamysł autora tego z Apple i tego z iMagazine. Podobnie się dzieje z tekstami typu „taki mamy klimat” czy „brawo Ja”.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK