iMagazine

Przesłanka za natywnym Przeciągnij i upuść w iOS 11

05/06/2017, 13:01 · · · 1
fot. @stroughtonsmith

Wiemy już, że przeciąganie i upuszczanie elementów między dwoma aplikacjami na iPadzie jest wykonywalne już na iOS 10, co dobitnie udowodniło studio Readdle ze swoimi aplikacjami. Tymczasem na kilka godzin przed WWDC znalazły się informacje, które mogą wskazywać na natywne wsparcie tej funkcji.

W ostatnim wpisie Wojtka mogliście się dowiedzieć, że w App Store na chwilę pojawiła się aplikacja Files od Apple. Informacją tą podzielił się Steven Stroughton-Smith. To jednak nie koniec nowości, jakie udało mu się znaleźć.

Jak się okazuje, w aplikacji Feedback, poprzez którą można wysyłać raporty o znalezionych błędach1, na liście problemów, które dotyczy sprawa znalazła się opcja Split View/Drag and Drop. Ta pierwsza jest oczywiście znana posiadaczom iPadów – pozwala na uruchomienie dwóch aplikacji obok siebie, ale przeciągania i upuszczania nie ma, więc daje to solidne podstawy, że funkcja ta pojawi się w iOS 11 natywnie. Szczerze, to nie mogę się już doczekać!

Źródło Twitter (@stroughtonsmith)

  1. Aplikacja dostępna z poziomu bety iOS lub poprzez wpisanie w Safari applefeedback://.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Rafal Zawislak napisał(a):

Będzie to interesujące. :-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK