iMagazine

Potwierdzam przepis na tańszego Netflixa

08/06/2017, 10:12 · · · 23

Mniej więcej dwa tygodnie temu pisałem o tym, jak przenieść się z płaceniem Netflixowi bezpośrednio do App Store, aby obciążało nam kartę podłączoną do iTunes…

Subskrybuję Netflixa odkąd pojawił się w Polsce (a w zasadzie jeszcze wcześniej zacząłem to robić, oglądając treści z USA) i na obecną chwilę nie mogę w 100% powiedzieć, że to zadziała, ale logika podpowiada, że powinno.

Opublikowałem wtedy swój przepis na wykonanie tej zmiany…

 1. Należy przejść na stronę Your Account na Netflix.com.
 2. Pod napisem Membership & Billing trzeba nacisnąć przycisk Cancel Membership.
 3. Pojawi się data, do kiedy nasze konto jest aktywne (przyjdzie też mail).
 4. Od dnia następnego z punktu 3 powinna być możliwość wykupienia nowej subskrypcji przez aplikację, przez App Store zamiast bezpośrednio od Netflixa. Mam nadzieję, że za niższą cenę.

Wykupienie nowej subskrypcji – robiłem to z iPada – nie jest niestety logiczne.

 1. Należy się wylogować z konta Netflix na urządzeniu.
 2. Należy się ponownie zalogować do tego samego konta.
 3. Pojawi się opcja wykupienia subskrypcji – tańszej oczywiście – i trzeba przejść przez kilka kroków oraz potwierdzić, że chcemy płacić.

No i od paru dni zamiast płacić 100% z 43 PLN bezpośrednio Netflixowi, płacę 34,99 PLN przez Apple, z czego Netflix otrzymuje 70%, czyli około 24,49 PLN.

Kto powiedział, że wszystko musi być logiczne?

23

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

 • Ja

  Żeby zadziałało rozliczenie z Apple musiałem poczekać do końca opłaconego okresu, pózniej anulować członkostwo a następnie je odnowić. Wszystko z poziomu telefonu można zrobić. Bez anulowania członkostwa Netflix pamiętał poprzednią formę płatności i wołał sprawdzenie PayPal. Oczywiście wszystkie ustawienia profili i seriali są zapamiętane nawet po anulowaniu członkostwa.

 • Red

  Kolejny patent, jak mieć 4K w cenie HD. Dzień po naliczeniu opłat wybierasz opcję 4K którą należy wyłączyć na dzień przed pobranim kolejnego abonamentu. I tak do znudzenia :) Wiem, zalatuje cebulą ale to też jakaś oszczędność :)

  • Ilość dostępnych slotów do oglądania wtedy też się zmienia z 2 do 4?

   • podpinam się

   • Red

    Tak, robią się 4.

  • A potem ludzie mają pretensje, że firmy zaczynają ograniczać użytkowników coraz bardziej. 😉

   • Robert Lipski

    A ja mam jedno konto na czterech opłacane normalnie. Siostra oddaje mi połowę kasy i dwie całe rodziny korzystają. W sumie 7 osób. Oczywiście nie zdarzyło się tak aby wszyscy korzystali w jednym momencie. Nikt nikogo nie pyta czy można teraz oglądać i przez pół roku nie mielismy żadnych konfliktów. ;)

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.