iMagazine

Setapp i App Advisor

28/06/2017, 19:23 · · · 1

Jakiś czas temu pisałem Wam o pomyśle na subskrypcję wielu aplikacji w jednej platformie – Setapp. W tym tygodniu doczekała się interesującej aktualizacji.

W ofercie Setapp znajduje się kilkadziesiąt aplikacji. Użytkownik może je znać, ale nie musi. Z drugiej strony zapewne chciałby używać ich jak najwięcej, żeby subskrypcja się opłaciła.

W związku z tym pomysłodawcy w ostatniej aktualizacji wprowadzili App Advisor, czyli doradcę aplikacji. Jego zadaniem, jak nie trudno się domyśleć, jest doradzić nam, jakie aplikacje powinny nas zainteresować.

Na jakiej zasadzie działa App Advisor?

Według twórców w ruch poszła sztuczna inteligencja. Bierze ona pod uwagę to, jakie aplikacje zainstalowali użytkownicy usługi Setapp i szuka osób, które korzystają z podobnego zestawu co my albo też z jakich aplikacji korzystaliśmy wcześniej. Na tej podstawie podpowiada nam nowe programy, które mogą się nam przydać. Wyjaśnia to też poniższy materiał wideo:


Dla przypomnienia, Setapp ma obecnie w swojej ofercie 77 aplikacji (których łączna wartość to $2 437), a lista ta się rozrasta. Subskrypcja to koszt $9,99 miesięcznie. Z usługi tej korzysta łącznie około 200 000 użytkowników.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

kaefpe napisał(a):

Zainstalowałem pierwszego Setapp’a jaki się pojawił i zrobił mi niezły pierdolnik w systemowym katalogu z aplikacjami – spodziewałem się że trochę inaczej to będzie działać.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK