iMagazine

Pierwsze egzemplarze Tesli Model 3 trafią do klientów pod koniec miesiąca

05/07/2017, 00:07 · · · 3
fot. Tesla

Elon Musk na Twitterze ogłosił, że Model 3 przeszedł już wszystkie wymagane testy i pierwsza partia samochodów trafi do klientów 28 lipca. Liczba egzemplarzy produkowanych w pierwszych miesiącach nie będzie zbyt spektakularna. W lipcu wyniesie zaledwie 30 sztuk, a w sierpniu 100.

Jeśli ktoś z Was zapisał się na listę oczekujących na najnowszy model Tesli, to będzie musiał jeszcze sporo poczekać. Złożono ponad 400 tys. rezerwacji, a z zapowiedzi wynika, że dopiero w grudniu tego roku, produkcja ma sięgnąć 20 tys. egzemplarzy miesięcznie.

Osoby chcące kupić „trójkę”, które nie zapisały się na listę oczekujących, będą musiały naprawdę długo poczekać zanim w końcu będą mogły zamówić od ręki tańszą Teslę.

Model 3 nie oferuje zbyt wielu opcji dodatkowych. Wybrać możemy kolor lakieru, rozmiar oraz wzór felg i to tyle. Kolejne opcje dodatkowe i możliwość ich wyboru ma się pojawić z czasem, gdy firma upora się z pierwszą falą zamówień.

Tesla Model 3 oferuje zasięg na poziomie 350 km, przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund, pełne wsparcie dla autopilota. Kosztuje 35 tys. dolarów.

Model 3 zapewne nie uniknie „chorób wieku dziecięcego” i pierwsze modele będą mieć sporo niedoróbek. Będzie ich jednak mniej niż w przypadku pierwszych modeli S. Zagadką wciąż pozostaje jakość wykonania. O problemach i niedoskonałościach droższego Modelu S możecie przeczytać w recenzji Wojtka.


Błażej Faliszek

Użytkownik sprzętu Apple od ponad 10 lat. Najcześciej piszę o kosmosie (SpaceX) ale również o elektronice i DIY (Raspberry Pi, Arduino). Działam w stowarzyszeniu Hackerspace Silesia a ostatnio mocno wkręciłem się w temat filtrów powietrza.


Dodaj komentarz

lukczu napisał(a):

„Tesla Model 3 oferuje zasięg na poziomie 350 km, przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund, pełne wsparcie dla autopilota. Kosztuje 35 tys. dolarów.”
⚜️
Tesla Model 3 będzie miała sprzęt potrzebny do trybu automatycznego który uaktywni się w sytuacjach kryzysowych. Za pełną funkcjonalność Autopilota prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić.

bfaliszek napisał(a):

Jeszcze nie wiadomo na 100% co będzie płatne a co nie. Tak samo z ładowarkami superchargers, które też mają być płatne dla posiadaczy Modelu 3.

lukczu napisał(a):

Superchargers są płatne dla posiadaczy wszystkich modeli Tesli kupionych po pierwszym stycznia 2017 roku i po przejechaniu darmowych 400 mil każdego roku.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK