iMagazine

Steam Link na telewizorach Samsunga

14/08/2017, 17:49 · · · 2

Na zeszłorocznych targach IFA, Samsung pierwszy raz wspomniał o współpracy z Valve, teraz mamy tego finalny owoc. Aplikacja Steam Link właśnie trafia na zeszłoroczne i tegoroczne telewizory koreańskiego producenta. To rozwiązanie, które może zmienić konfiguracje naszych domowych sprzętów do gier.

Dzięki Steam Link aplikacji dostępnej na telewizory Samsunga 2016 i 2017, czyli serie KU, KS, MU i Q możliwe jest streamowanie gier z komputera na telewizor za pomocą sieci bezprzewodowej, choć rekomendowane jest połączenie przewodowe. Na tegorocznych telewizorach dostępna jest rozgrywka w 4K. Oczywiście streaming jest możliwy w przypadku gier dostępnych w ramach platformy Steam.

Co to daje? Brak konieczności przenoszenia komputera czy posiadania drugiego komputera do gier pod telewizorem. Wydajny komputer stacjonarny może być w naszym gabinecie, pokoju dziecka, a w salonie sam duży wyświetlacz. Aplikacja już jest dostępna w 55 krajach w tym w Polsce.

Niestety nadal nie ma mowy o streamignu wszystkich gier dostępnych na rynku z serwerów. Usługi takie jak Gamefly, czy Nvidia Now są mocno ograniczone, ale w dalszej perspektywie jest szansa na to, że telewizor nie będzie potrzebował dodatkowych urządzeń by pozwolić na zaawansowaną rozgrywkę. Steam Link jest ciekawym ułatwieniem, które pozwala na większą swobodę w planowaniu przestrzeni w domu. Nie każdy chce mieć duży komputer pod telewizorem, a tym bardziej przenosić go z jednego pokoju do drugiego.

Steam Link jest też kolejnym rozwiązaniem dostępnym wyłącznie na telewizory Samsung. Co smutne dla branży, niestety jest to w tej chwili jedyna platforma Smart TV, która rzeczywiście wciąż się rozwija.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Anna Surawska napisał(a):

Zainstalowałam appkę na KS7000, włączyłam Steam na rMBP 2013 i aplikacja nie widzi komputera z włączonym Steamem :-(

blamek napisał(a):

ja u siebie odpaliłem Steama na starym lapku i podłączyłem go do TV. Nie trzeba tachać blaszaka, ani kupować nowego telewizora żeby pograć na dużym ekranie. Po skończonej zabawie lapek idzie na swoje miejsce i nie ma bałaganu :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK