iMagazine

iOS 11 pozwoli tymczasowo wyłączyć Touch ID w iPhonie

18/08/2017, 09:50 · · · 6

Kwestia bezpieczeństwa danych przechowywanych w produktach Apple jest dla tej firmy bardzo ważna. Czasem wywołuje to nawet kontrowersje, jak choćby w przypadku odmowy złamania zabezpieczeń w iPhonie przestępcy. Wszystko wskazuje na to, że w iOS 11 się to nie zmieni.

Touch ID, choć jest bardzo wygodne i również bezpieczne, może być również słabym punktem, jeśli ktoś będzie chciał siłą nas zmusić do odblokowania naszego iUrządzenia. A jeśli plotki się potwierdzą i powstanie Face ID, to będzie to jeszcze łatwiejsze. Okazuje się jednak, że Apple przygotował się na takie sytuacje. Metodę odkryła i podzieliła się na Twitterze @alt_kia:

O funkcji SOS zapewne już słyszeliście. Ma za zadanie umożliwić wezwanie pomocy w szybki sposób. Uaktywnia się ją poprzez szybkie, pięciokrotne wciśnięcie przycisku Power. Pojawi się wtedy taki ekran:

Teraz, gdy wciśniemy przycisk Anuluj, Touch ID nie będzie działało. Aby dostać się do zawartości smartfona, trzeba będzie wpisać kod:

A uzyskanie go siłą jest zdecydowanie trudniejsze, niż zdobycie odcisku palca lub pokazania twarzy. Oczywiście dobrze też ustawić hasło inne niż czterocyfrowy kod PIN.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dawid napisał(a):

Jeżeli ktokolwiek zmusza nas siła do odblokowania telefonu, nie powinnismy ryzykować zdrowiem czy nawet życiem tylko po to by nie przekazać komóś komórki, to tylko rzecz. Życie mamy jedno.

Dominik napisał(a):

Chyba, że posiadamy w nim naprawdę bardzo ważne dane, a atak nie jest w celu zabrania telefonu a kradzieży danych

Dawid napisał(a):

Kody nuklearne? ;) Nikt poważny nie trzyma ważnych danych na komórce. A juz na pewno takich by poświecić za nie życie lub zdrowie. Chyba że artykuł jest targetowany dla celebrytów którym wyciekły nagie fotki z iClouda.

Dominik napisał(a):

Też prawda ale wątpię żeby zwykły ktoś zabił za głupi telefon

Astro napisał(a):

Wydaje mi się że stres o brak możliwości zablokowania odczyty TouchId wynika z niewiedzy.
Przecież już teraz „stosunkowo” łatwo można zablokować odczyt TouchID celowo wprowadzając go błędnie lub nie tym palcem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK