iMagazine

Legimi, czyli Netflix dla książek trafi na czytniki Kindle

08/09/2017, 10:44 · · · 1

Życie w abonamencie jest coraz bardziej powszechne. Abonament na telefon, samochód, telewizje, muzykę, kino, wreszcie też na książki. Ten ostatni w Polsce nie był dostępny dla użytkowników najpopularniejszego e-czytnika na rynku. Zmieni się to już nie bawem za sprawą Legimi.

Użytkownicy czytników Kindle od Amazon, do tej pory mogli ewentualnie skorzystać z opcji Kindle Unlimited za 9,99 dolarów miesięcznie. Usługa ta jednak jest w języku angielskim i oficjalnie ograniczona terytorialnie. W Polsce od dawna funkcjonuje alternatywa w postaci Legimi, czyli właśnie takiego Spotify, czy Netflixa dla książek. Najtańsze abonamenty są na „strony”, miesięcznie od 150 do 750 stron, są także dwa droższe abonamenty bez limitu, które oferują dostęp również do audiobooków. Cena przy umowie na 12 miesięcy to 39,99 zł za pełny pakiet lub 44,99 bez umowy.

Wkrótce posiadacze najwyższych abonamentów będą mogli korzystać z usługi również na czytnikach Kindle. Na razie niestety nie znamy szczegółów technicznych. Warto jednak już teraz zapoznać się z ofertą Legimi i zdecydować, czy chcemy co miesiąc uszczuplać nasz budżet na kolejny abonament. Legimi jest też dostępne na iOS.

To propozycja ciekawa dla wszystkich hurtowo pochłaniających książki. W cenie jednej książki możemy przez miesiąc przeczytać kilkanaście. Sam niestety nie skorzystam z dwóch powodów. Po pierwsze co raz częściej znów sięgam po papier, po drugie niestety sięgam właśnie raczej po jedną książkę w miesiącu, muszę zwiększyć intensywność, ale na razie abonament nie jest dla mnie. Dla polskich użytkowników Kindle’a to bardzo dobra informacja, a ja czekam na szczegóły techniczne, jestem ciekaw jak zostanie zrealizowana integracja z Kindlem.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Y. napisał(a):

Z Legimi korzystam nałogowo. Na Kindle? Intrygujące. Na pewno na czytniki, a nie na Kindle Fire?

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.