iMagazine

Dlaczego iPhone 8, a nie iPhone 7S?

13/09/2017, 23:40 · · · 6

Miron Nurski na łamach Komórkomanii opublikował swoją teorię na temat tego, dlaczego mamy iPhone’a 8, a nie 7S…

Dlaczego to takie ważne? Klienci zdążyli się już przyzwyczaić, że bezpośrednim konkurentem iPhone’a 7 był Galaxy S7, a iPhone 6s rywalizował z Galaxy S6. Widząc na sklepowej półce iPhone’a 7s u boku Galaxy S8 mogliby niesłusznie uznać, że ten pierwszy jest produktem starszej generacji. Niewykluczone, że Apple właśnie tego się bał.

Teoretycznie to może być powód, a w zasadzie część powodu. Osobiście jednak uważam, że głównym i przeważającym było takie wypozycjonowanie 8-ki, aby nieświadomy konsument wyraźnie widział różnicę względem 7-ki, aby sprzedawał się pomimo istnienia X-a.

Jak widać po mnie, nie do końca im to wyszło.

6

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

Dodaj komentarz

Bartosz napisał(a):

Czy im to wyszło czy nie niech zweryfikują odpowiednie wyniki kwartalne a nie jednostkowe przypadki ;)

Mariusz Piaścik napisał(a):

a co za rok? iPhone 9? iPhone 11?

Wloczynet napisał(a):

8s i Xs :-)

andig89 napisał(a):

iP 11 i iP SE 2

Jeśli trzeba iPhone nazwać 8, żeby użytkownicy nie pomylili go z „zeszło rocznym”, tzn. że traktują klient jak idiotę (w sumie się z nimi zgadzam, no ale…), nie wie co kupuje, a co za tym idzie pewnie się iP 8/X sprzeda. Szkoda, że będzie trzeba czekać parę lat na wynik eksperymentu z podnoszeniem cen. Ciekawe ile są w stanie jeszcze wycisnąć i co dalej. Ten trend może potrwać jeszcze parę generacji, no ale niektórzy czekają na to już chyba od iP 4, więc nie mam co narzekać 😛.
Ciekawe na który model będzie najwyższy popyt. Mając te dane będzie lepiej w stanie przewidzieć dalsze poczynania Apple. Czytając komentarze zakładam, że „zachód” łyknie lekko iP X 128GB i będzie się sprzedawał na poziomie lub nieco lepiej od 8. Interesujące porównanie będzie też popytu na iP7 vs iP 6S w zeszłym roku, czyli tych starszych modeli po premierze nowego.

1111 napisał(a):

@andig89
Apple nie traktuje klienta jak idiote- to klienci sa idiotami – sam widze na forach MIESIACE przed premiera KAZDY sie upiera na to iz bedze nastepny iPhone…… 8 – nie 7S tylko 8 – bo byl 7 – to po 7 jest cyfra 8.
Apple nie jest glupie i zdecydowalo sie „isc z fala” by nie tracic klientow bo otrzymaja ZNOWU ten sam iPhone……. 7 – a to ze bedzie mial ‚s’ to juz NIK nie bedzie widzial – 7 to 7

andig89 napisał(a):

Sam sobie zaprzeczasz. Apple traktuje klientów jak idiotów, bo są idiotami. Czy ja napisałem, że Apple jest głupie? Nie, Apple dostosowuje się do lemingów, a ja wolałbym, żeby wszystkich traktowali jak ludzi inteligentnych. Powinni równać do góry, a nie do dołu. Jak tak się zastanowiłem chwile, to Apple kiedyś potrafił mądre przesłania umieszczać w swoich produktach, a teraz? Animowane gówno 🤦🏻‍♂️. Tak tak, wiem, to dla Azjatów, ale dobrze to oddaje kuriozum sytuacji. Wysyłanie serduszek przez AW to przy tym pikuś.