Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Hipermożliwości

Hipermożliwości

9
Dodane: 7 lat temu

Odkąd jesienią ubiegłego roku Apple zaprezentowało nową konstrukcję MacBooków Pro, a wcześniej 12-calowego MacBooka z jednym portem USB-C, ilość wszelkiej maści przejściówek i adapterów zaczęła przyrastać w zawrotnym tempie. Jedne wyglądają tandetnie (większość), inne wpasowują się w stylistykę i poziom jakości produktów z Cupertino. Taki właśnie jest hub USB-C marki HyperDrive.

To, co wyróżnia ten hub na tle konkurencji, to pełne wsparcie dla przesyłania obrazu w standardzie 4K (niestety z częstotliwością 30 Hz) z wykorzystaniem złącza HDMI, dyskretnie wbudowanego w produkt. W testach, które przeprowadziłem, transmitowany na 27-calowy panel 4K marki LG, model UHD 27UD88-W obraz był krystalicznie czysty. Podobnie jak dźwięk, który MacBook Pro przesyłał na wbudowane w monitor głośniki.

Producent wyposażył urządzenie w dwie porty USB 3, które pracują z przepustowością do 10 Gbit/s, oraz port USB-C, z którego naładujemy nasz komputer. Do tego kolory odpowiadające kolorystyce MacBooków (a więc także Gold oraz Rose Gold) – w tym przypadku Space Grey, które są identyczne, jak nadgryzionych produktów.

Niewielkie wymiary i najwyższa jakość zastosowanych materiałów sprawiają, że produkt HyperDrive zdecydowanie warto rozważyć jako alternatywę dla przejściówek oferowanych przez giganta z Cupertino. Cena detaliczna produktu została ustalona na 369 złotych. Można go nabyć na www.zgsklep.pl.

[contact-form][contact-field label=”Podpis” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Witryna internetowa” type=”url” /][contact-field label=”Wiadomość” type=”textarea” /][/contact-form]

Krzysztof Kołacz

🎙️ O technologii i nas samych w podcaście oraz newsletterze „Bo czemu nie?”. ☕️ O kawie w podcaście „Kawa. Bo czemu nie?”. 🏃🏻‍♂️ Po godzinach biegam z wdzięczności za życie.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 9

Hej Bartek,

Dzięki za komentarz i zwrócenie uwagi. Poprawione. Natomiast miejsca na hejt tutaj nie ma. Polecam zajrzeć gdzie indziej.

Pozdrawiam,

Napisałeś słaby merytorycznie artykuł a kolega wytknął ci dość delikatnie zasadniczy błąd – brak rzetelności. Więc przestań się miotać tylko przyjmij z pokorą uwagę. Jest USB 3.0 i 3.1 a nie 3. Poza tym przepustowość jest dla każdego z nich czy łącznie, mierzona czy teoretyczna, podana przez producenta na podstawie specyfikacji standardu?
To co przepisałeś to jest zgrzebnie przygotowaną notatką prasową z działu PR producenta/dystrybutora. W szanujących się portalach oznacza się ją „artykuł sponsorowany”. Tak to odbieram na podstawie treści i podstawowych błędów merytorycznych. I nie jest to hejt, jakkolwiek bardzo byś chciał to zakwalifikować lecz merytoryczna odpowiedź na Twój komentarz. Napisałeś amatorski tekst (nie ma w tym przecież nic złego) i popełniłeś na dzień dobry szereg zasadniczych błędów. Daj może wcześniej komuś z dłuższym stażem do przeczytania, to może finalny „produkt” będzie lepszy. A potem jeszcze czytam w stopce, że redaktor i mówca i perfekcjonista… litości.

Piszesz o porcie HDMI z roku Pańskiego 2009 (wersja 1.4). Od tamtego czasu ukazały się następcy: 2.0 – 2013 i 2.1 – 2017. Wersja 2.0 wspiera pełne 60Hz, a najnowsza 2.1 120Hz (rozdzielczości 8K i 10K w tym standardzie również obsługują 120Hz).

Tyle że te z Ali nie kosztuje prawie 400zł!
Dojenie ludzi, nic więcej ten hub.

No ale 30 klatek to tragedia – ruch myszką bije po oczach. Przy tej cenie to raczej słaby produkt z taką wadą. Każdy tani badziew z ali też wypuści 30 klatek. Najlepiej niestety sprawdzają się osobne kable z USB-C na Display Port – jeżeli oczywiście monitor ma wejście DP.

jak sie nauczylem z tymi non-Apple przejsciowkami to ZAWSZE jest jakis ukryty problem – np. brak dzialania jak powinno po update systemu, a to zablokowanie lub okrojenie jakiejs funkcji – czy to odswierzania czy to rozdzielczosci – Apple robi WSZYSTKO by ukrocic takie procedery

ja wiem Krzysztofie, że to artykuł sponsorowany bo jakoś zarabiać trzeba (chociaż w sumie ciężko taki ogryzek tekstu nazwać artykułem) ale szkoda, że nie zadałeś sobie minimum trudu i nie spytałeś sklep/producenta o to z jaką mocą można ładować maka. Jeżeli to 60W (a tak myślę), to do 15 cali się nie nadaje.

Obecnie mało który usb-c dock obsługuje ładowanie 85W więc to super istotna informacja :)

Trochę więcej pracy w tworzenie tekstu panie Redektorze, bo szkoda że “artykuł” to rozbudowana specyfikacja i reklama sklepu.

pozdrawiam serdecznie