iMagazine

Hipermożliwości

19/09/2017, 10:00 · · · 9

Odkąd jesienią ubiegłego roku Apple zaprezentowało nową konstrukcję MacBooków Pro, a wcześniej 12-calowego MacBooka z jednym portem USB-C, ilość wszelkiej maści przejściówek i adapterów zaczęła przyrastać w zawrotnym tempie. Jedne wyglądają tandetnie (większość), inne wpasowują się w stylistykę i poziom jakości produktów z Cupertino. Taki właśnie jest hub USB-C marki HyperDrive.

To, co wyróżnia ten hub na tle konkurencji, to pełne wsparcie dla przesyłania obrazu w standardzie 4K (niestety z częstotliwością 30 Hz) z wykorzystaniem złącza HDMI, dyskretnie wbudowanego w produkt. W testach, które przeprowadziłem, transmitowany na 27-calowy panel 4K marki LG, model UHD 27UD88-W obraz był krystalicznie czysty. Podobnie jak dźwięk, który MacBook Pro przesyłał na wbudowane w monitor głośniki.

Producent wyposażył urządzenie w dwie porty USB 3, które pracują z przepustowością do 10 Gbit/s, oraz port USB-C, z którego naładujemy nasz komputer. Do tego kolory odpowiadające kolorystyce MacBooków (a więc także Gold oraz Rose Gold) – w tym przypadku Space Grey, które są identyczne, jak nadgryzionych produktów.

Niewielkie wymiary i najwyższa jakość zastosowanych materiałów sprawiają, że produkt HyperDrive zdecydowanie warto rozważyć jako alternatywę dla przejściówek oferowanych przez giganta z Cupertino. Cena detaliczna produktu została ustalona na 369 złotych. Można go nabyć na www.zgsklep.pl.

9

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl