iMagazine

O co chodzi z tym całym Apple Pay?

28/09/2017, 11:21 · · · 10

W komentarzach pod tekstem Norberta pojawiło się wiele komentarzy, dlaczego tak bardzo nalegamy na Apple Pay, w końcu jest Blik, można podkleić sobie mini kartę na tyle telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że Apple Pay nie kończy się na etapie zbliżenia karty do terminalu. Apple Pay jest w stanie zamienić kartę płatniczą wszędzie.

Apple Pay to wygodny zamiennik karty płatniczej w formie fizycznej. Czyli możemy zapłacić telefonem na stacji benzynowej, w sklepie spożywczym, odzieżowym, wszędzie tam gdzie obsługiwane są zbliżeniowe transakcje kartami płatniczymi. Nie wstukujemy też nigdy PINu, wystarczy, że skorzystamy z Touch ID, a w przyszłości z Face ID, co oczywiście sprawia, że nikt nie podejrzy naszego PINu na przykład z nagrania na kamerze przemysłowej, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Takiej wygodny nie daje nam karta podklejona pod telefonem. Co więcej oprócz płatności telefonem możemy skorzystać z płatności przez Apple Watch.

Jednak Apple Pay to również wygodne transakcje w internecie. Już system PayU dodał wsparcie dla Android Pay i pewnie, gdy tylko pojawi się Apple Pay takie wsparcie również pojawi się w systemach transakcyjnych na polskich stronach. Oznacza to, że kupując na Allegro, czy w jakimś innym sklepie internetowym nasza płatność będzie ograniczać się do kciuka umieszczanego na przycisku Home, akceptacji przez Face ID, czy dotknięcia odpowiedniego przycisku na MacBooku Pro z Touchbarem. Żadnych kodów sms, logowania się do banku, skrócenie transakcji z 3 kroków do jednego i to dużo szybszego. Dodając do tego autouzupełnianie danych z safari na macOS i iOS zakupy staną się przyjemniejsze.

O wygodę i prostotę tu chodzi. Wygodę i prostotę przy operacjach które wykonujemy codziennie, czasem kilka razy dziennie.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

januszp21 napisał(a):

Tak , ten artykuł przedstawia sprawę prosto, logicznie i dotyka sedna sprawy, czekam na Apple Pay i mam nadzieje , ze jeszcze w tym roku się to wszystko wyjaśni -pozytywnie !!!😀

1111 napisał(a):

jakbym po tych 10ciu latach w UK pojechalbym do pl (uzywajac Apple od samego poczatku) to czulbym sie jakbym byl w….. Afrykanskiej wiosce

s napisał(a):

Zanim przyjedziesz do tej afrykańskiej Polski naucz się poprawnie używać naszego języka. A najlepiej w ogóle nie przyjeżdżaj… panie „jakbym pojechałbym”

Mariusz Jarosz napisał(a):

dobrze gada!

Na stronie wsparcia Apple w ciągu tygodnia pojawiło się 8 nowych artykułów po polsku o tematyce Apple Pay https://www.apple.com/pl/search/apple-pay?sel=support&src=serp .

ichief napisał(a):

Odpowiedź raczej powinna brzmieć „…bo z tego żyjemy…” :)

Gajos napisał(a):

Proszę skoryguj artykuł bo piszesz bzdury. W obliczu tego, że jednak PIN podać musisz to sam artykuł w ogóle traci nieco sens.

https://support.apple.com/en-ie/HT207435

Jest dokładnie tak samo jak w przypadku transakcji kartą i Android Pay. W Polsce jak będzie, to powyżej 50 PLN będziesz musiał podać PIN na terminalu płatniczym.

Mike Siemion napisał(a):

Niestety autor artykułu na słabe pojęcie na temat Apple Pay. Po pierwsze, płacąc w stacjonarnym sklepie, przy wyższych kwotach PIN trzeba będzie wpisywać na klawiaturze PINPad. Po drugie, są kraje, w których zakupów powyżej 20 – 30 EUR nie można opłacić przez ApplePay, o czym Apple na swoich stronach lojalnie uprzedza.

Tomdoe napisał(a):

Dokladnie, mieszkam w Szkocji czyli ogólnie to UK i tutaj place wszedzie za pomocą Apple Watch ale tylko do kwoty £30, powyżej juz trzeba użyć karty, nie ma czegoś takiego jak podanie pin kodu w przypadku Apple Pay, system po prostu poinformuje ze transakcja powyżej £30 nie zostanie zrealizowana i poprosi o użycie karty

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK