iMagazine

Masowa zmiana rozszerzeń

06/10/2017, 12:00 · · · 1

Od jakiegoś już czasu macOS oferuje możliwość masowej zmiany nazwy plików za pomocą wbudowanego narzędzia. Przy domyślnych ustawieniach Findera może się jednak okazać, że jeśli chcielibyśmy zmienić rozszerzenia jakichś plików na inne, to nie będzie to możliwe. Całe szczęście można to naprawić.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 1/2017


Trik polega na zmianie preferencji Findera. Znajdziemy je w menu FinderPreferencje… lub korzystając ze skrótu Cmd+,. Kiedy już otworzy się okienko z opcjami, musimy przejść do zakładki Zaawansowane i zaznaczyć opcję Pokazuj wszystkie rozszerzenia plików oraz odznaczyć – Ostrzegaj przed zmianą rozszerzenia.

Pierwsza opcja pozwoli na wyszukiwanie i modyfikację rozszerzeń za pomocą wbudowanego narzędzia. Z kolei druga opcja zaoszczędzi nam czasu, gdyż po jej odznaczeniu, przy zmianie rozszerzenia, nie będą pojawiać się komunikaty dla każdego pliku z pytaniem, czy jesteśmy pewni, że na pewno chcemy zmienić to rozszerzenie.

Źródło OS X Daily

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ichief Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ichief
Gość
ichief

Stawiam od lat na NameChanger.