iMagazine

Masowa zmiana rozszerzeń

06/10/2017, 12:00 · · · 1

Od jakiegoś już czasu macOS oferuje możliwość masowej zmiany nazwy plików za pomocą wbudowanego narzędzia. Przy domyślnych ustawieniach Findera może się jednak okazać, że jeśli chcielibyśmy zmienić rozszerzenia jakichś plików na inne, to nie będzie to możliwe. Całe szczęście można to naprawić.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 1/2017


Trik polega na zmianie preferencji Findera. Znajdziemy je w menu FinderPreferencje… lub korzystając ze skrótu Cmd+,. Kiedy już otworzy się okienko z opcjami, musimy przejść do zakładki Zaawansowane i zaznaczyć opcję Pokazuj wszystkie rozszerzenia plików oraz odznaczyć – Ostrzegaj przed zmianą rozszerzenia.

Pierwsza opcja pozwoli na wyszukiwanie i modyfikację rozszerzeń za pomocą wbudowanego narzędzia. Z kolei druga opcja zaoszczędzi nam czasu, gdyż po jej odznaczeniu, przy zmianie rozszerzenia, nie będą pojawiać się komunikaty dla każdego pliku z pytaniem, czy jesteśmy pewni, że na pewno chcemy zmienić to rozszerzenie.

Źródło OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

ichief napisał(a):

Stawiam od lat na NameChanger.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK