iMagazine

Jak pozbyć się Dashboardu

12/10/2017, 12:00 · · · 5

Dashboard to narzędzie, które pojawiło się w Mac OS X 10.4 Tiger i część osób korzysta z niego do dziś, a drudzy (w tym ja) już dawno o nim zapomnieli. Jeśli należycie do tej ostatniej grupy i Dashboard Wam przeszkadza, to istnieje bardzo prosta metoda na jego wyłączenie.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 5/2017


Dashboard można wyłączyć bezpośrednio z poziomu Preferencji systemowych. Musimy przejść tam do ustawień Mission Control.

Tam z kolei odszukujemy Dashboard i przestawiamy na wyłączony.

Jeśli jednak korzystacie z Dashboard od czasu do czasu, ale przeszkadza Wam, że stanowi on oddzielną przestrzeń, być może lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie go jako nakładki. Wtedy Dashboard pokaże wszystkie widżety na wierzchu innych okien po wciśnięciu odpowiedniego skrótu klawiszowego (domyślnie to F12). Widok ten był zresztą domyślny przez wiele lat. Żeby z niego wyjść, wystarczy, że klikniemy gdzieś poza widżety.

Źródło OS X Daily

5

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

m_kot napisał(a):

Nakładka – tego mi było trzeba! Dzięki.

Podpis napisał(a):

Wow odkrywcze. A jakby autor nie załapał w tym stwierdzeniu sarkazmu, co prawdopodobne sądząc po treści tekstu, to powiem wprost – żałosne i trywialne.

D2d2 napisał(a):

Bo? Jakiś argument czy puste słowa bez poparcia? Żałosne.

Mi ten art się przydał. Dzięki!

Sportpoz napisał(a):

Swoją drogą ciekawe dlaczego Apple go jeszcze trzyma przy życiu. Jego rolę już dawno przejęło menu powiadomień.

Paweł Nyczaj napisał(a):

Może Apple trochę zapomniało o takich reliktach sprzed lat. Faktycznie w menu powiadomień jest wszystko, łącznie z kalkulatorem. na dodatek można ustawić wywoływanie menu powiadomień przez najechanie na aktywny narożnik

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.