iMagazine

Jak pozbyć się Dashboardu

12/10/2017, 12:00 · · · 6

Dashboard to narzędzie, które pojawiło się w Mac OS X 10.4 Tiger i część osób korzysta z niego do dziś, a drudzy (w tym ja) już dawno o nim zapomnieli. Jeśli należycie do tej ostatniej grupy i Dashboard Wam przeszkadza, to istnieje bardzo prosta metoda na jego wyłączenie.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 5/2017


Dashboard można wyłączyć bezpośrednio z poziomu Preferencji systemowych. Musimy przejść tam do ustawień Mission Control.

Tam z kolei odszukujemy Dashboard i przestawiamy na wyłączony.

Jeśli jednak korzystacie z Dashboard od czasu do czasu, ale przeszkadza Wam, że stanowi on oddzielną przestrzeń, być może lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie go jako nakładki. Wtedy Dashboard pokaże wszystkie widżety na wierzchu innych okien po wciśnięciu odpowiedniego skrótu klawiszowego (domyślnie to F12). Widok ten był zresztą domyślny przez wiele lat. Żeby z niego wyjść, wystarczy, że klikniemy gdzieś poza widżety.

Źródło OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

m_kot napisał(a):

Nakładka – tego mi było trzeba! Dzięki.

Podpis napisał(a):

Wow odkrywcze. A jakby autor nie załapał w tym stwierdzeniu sarkazmu, co prawdopodobne sądząc po treści tekstu, to powiem wprost – żałosne i trywialne.

D2d2 napisał(a):

Bo? Jakiś argument czy puste słowa bez poparcia? Żałosne.

Mi ten art się przydał. Dzięki!

Sportpoz napisał(a):

Swoją drogą ciekawe dlaczego Apple go jeszcze trzyma przy życiu. Jego rolę już dawno przejęło menu powiadomień.

Paweł Nyczaj napisał(a):

Może Apple trochę zapomniało o takich reliktach sprzed lat. Faktycznie w menu powiadomień jest wszystko, łącznie z kalkulatorem. na dodatek można ustawić wywoływanie menu powiadomień przez najechanie na aktywny narożnik

macpretorians napisał(a):

Sportpoz – no właśnie też często się nad tym zastanawiam i nie znajduję odpowiedzi…może zapomnieli o nim :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ