iMagazine

QardioArm, bo zdrowie jest najważniejsze

21/10/2017, 16:20 · · · 6

Zdrowie jest najważniejsze. Wszyscy to wiemy. Gdy pojawiają się z nim problemy, zaczynamy się bardziej o siebie troszczyć, zastanawiać nad sobą, swoim organizmem i swoimi możliwościami. Chyba najważniejszym organem w naszym organizmie jest serce. Monitorowanie tętna to już norma. Mierzymy je Apple Watchem, nawet najprostsze opaski mają czujniki. Równie ważne, jak tętno, jest ciśnienie krwi. Tutaj jest już trudniej. Lukę tę wypełnia QardioArm, najnowszy inteligentny ciśnieniomierz, który kontrolujemy z iPhone’a.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 5/2017


Do tej pory, aby zmierzyć sobie ciśnienie, musieliśmy udać się do lekarza lub korzystać z dość sporych ciśnieniomierzy domowych. Sytuacja się poprawiła, gdy na rynku pojawiły się ciśnieniomierze nadgarstkowe. Nie zmieniało to faktu, że musieliśmy mieć dobrą pamięć lub wszystko sobie zapisywać, aby pamiętać swoje „wyniki” i przekazać je lekarzowi. Czasem było to problematyczne i dlatego powstał QardioArm. Projekt ufundowany na jednym z serwisów crowdfoundingowych. Miło słyszeć o zamierzeniach, które się powiodły w kontekście całej masy innych nigdy niezrealizowanych, chociażby ostatnia sytuacja z popSlate. Projekt tym bardziej ciekawy, bo nie dotyczy kolejnego gadżetu, tylko naprawdę przydatnego, medycznego urządzenia, do tego stworzonego przez lekarzy, a nie inżynierów.

QardioArm jest dosyć kompaktowy w swojej budowie. To „klocek” o wymiarach 38 x 68 x 140 mm plus oczywiście opaska. Niewielkie wymiary wynikają z faktu, że nie posiada wyświetlacza – wszystko kontrolujemy z aplikacji, która jest dostępna oczywiście na iOS – co bardzo ważne, wspiera HealthKit – oraz na Androida. Uruchomienie ciśnieniomierza polega tylko na rozwinięciu opaski. Potem wystarczy wcisnąć przycisk w aplikacji i następuje pomiar. Wcześniej musimy sparować nasz telefon z ciśnieniomierzem. Najlepiej rozwiązane jest to, niestety, w Androidzie, gdzie używamy do tego NFC.

QardioArm to jedyne urządzenie tego typu dostępne na rynku, które poza standardowymi pomiarami ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi zostało wyposażone w funkcję wykrywania arytmii. Wszystkie informacje na temat zaburzeń rytmu pracy serca są gromadzone przez aplikację Qardio App, która umożliwia szybkie przeprowadzenie konsultacji z lekarzem (wyniki można na przykład przesłać mailem lub pokazać je na ekranie telefonu podczas wizyty w gabinecie lekarskim). Wszystkie pomiary są też automatycznie zapisywane w bezpiecznej chmurze, a specjalny wykres pozwala samodzielnie stwierdzić, czy ciśnienie krwi jest prawidłowe. Co bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze, dokładność pomiarów została potwierdzona testami klinicznymi.

Aplikacja ma wbudowane jeszcze dwie unikalne funkcje – Photo Slideshow, czyli wyświetlanie relaksacyjnych zdjęć podczas mierzenia ciśnienia oraz Geo Tracking, czyli geolokalizację pomiarów dokonywanych w różnych miejscach.

Aktualna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie producenta.

QardioArm w Polsce można dostać w jednym z czterech kolorów – białym, czerwonym, niebieskim lub złotym. Polska cena została ustalona na 509 złotych.

QardioArm kupimy w sklepie doapple.pl


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

ichief napisał(a):

Myślę że każdy rozsądny mac user posiadający problemem z ciśnieniem poczeka do następnej generacji apple watch który będzie dokonywał pomiaru w nadgarsku, dzięki paskowi nad którym już pracuje :)

ichief napisał(a):

pracuje apple

Dominik Łada napisał(a):

Zobaczymy. Już przy AW2 mówiono, że będzie dla diabetyków, i że podobno sam Tim Cook już to testuje na swoim nadgarstku, ale już mamy AW3 i nic z tych rzeczy nie zostało pokazane. Nie wątpię, że trwają badania, ale kiedy będą wprowadzone nowe rozwiązania to nikt nie wiem. Póki co warto w jakiś sposób jednak kontrolować ciśnienie.

Torti napisał(a):

Nie jest. Wiec reszta wywodu jest nieuzasadniona.

D napisał(a):

Ja od siebie mogę polecić aplikację HeartWatch http://apple.co/2gyRNVU

Dominik Łada napisał(a):

Mam i od dawna używam. Dobra jest. Też polecam

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK