iMagazine

Xiaomi Monopod Selfie Stick – niezbędnik wakacyjny

24/10/2017, 09:29 · · · 7

Z tego, co obserwuję w ostatnim czasie, absolutnym must have wakacyjnym jest selfie stick. Można go kupić na każdym rogu od handlarzy, dostajemy go jako dodatek do gazet i gadżet na wszelkich imprezach. Problem w tym, że wszystkie one są… badziewne. Moje zdanie o tego typu gadżetach zmieniło się, gdy trafił do mnie Xiaomi Monopod Selfie Stick.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 6/2017


Jak widzę Xiaomi, „chiński Apple”, nie produkuje jeszcze chyba tylko samochodów, a i to pewnie kwestia czasu. Dlatego niespecjalnie zdziwiłem się, gdy jeden z dystrybutorów, CSOP, zaproponował mi jego test.

Gdy rozpakowałem paczkę, pierwsza rzecz, która mnie zaskoczyła, to jakość wykonania. Ale do tego już mnie przy innych produktach przyzwyczaił Xiaomi. Aluminium i jakby „gumowane” tworzywo miło leży w ręku.

Selfie Stick jest też ministatywem. Rozciąga się do 72 cm, a gdy jest złożony, ma tylko 18 cm. Waży 150 g, co w tej kategorii produktów sprawia, że jest to „porządny sprzęt”.

Bardzo ciekawym rozwiązanem jest mocowanie na telefon i jego głowica. Nie mamy śruby, tylko specjalnie przeskakujące mocowanie, które można obrócić aż o 270 stopni.

Super rozwiązaniem jest dołączony pilot służący jako wyzwalacz migawki. Brak kabli to zaleta. Pilot jest malutki i ładowany przez złącze micro USB. Brak wbudowanej baterii to zaleta, bo można go zawsze doładować. Pilot może być na stałe wpięty w sticka lub możemy go wyjąć i trzymać w ręce, gdy na przykład robimy zdjęcie grupowe. Komunikacja z pilotem odbywa się przez Bluetooth 4.0 3.0 i bez problemu go parujemy z iPhone’em.

Xiaomi Monopod Selfie Stick jest dostępny w dwóch kolorach, czarnym i szarym. Można go kupić za około 50 złotych.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

P@weł (@polu02) napisał(a):

Na stronie CSOP napisane, że pilot łączy się przez Bluetooth 3.0 ( „energooszczędnej technologii”), które prawda? Cena 109zł ponad dwa razy więcej około niż 50.

Damiano napisał(a):

Na AliExpress są za ok. 60pln z darmową wysyłką.

dominiklada napisał(a):

To brać. To jest artykuł z czerwcowego iMaga, wtedy widać były inne ceny.

Jeśli chodzi o BT to faktycznie jest 3.0

chato73 napisał(a):

Nie za bardzo się sprawdza jako statyw, ponieważ rozkładane – z uchwytu – nóżki, mają słabe zawiasy i łatwo je uszkodzić.

dominiklada napisał(a):

Używam go od maja dość często i nie mam problemów z zawiasami. Niespecjalnie się z nim delikatnie obnoszę także raczej jest wytrzymały

usiak napisał(a):

To jest chyba dokładna kopia, tego co GoPro wypuściło z ostatnimi premierami. Statywik o nazwie „GoPro Shorty”. Myślę, że wygląda lepiej i pewnie jakościowo będzie solidniejszy

dominiklada napisał(a):

Tyle, że to jest produkt z zeszłego roku, także chyba akurat nie kopiowali;-)

Albo GoPro od nich;-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK