iMagazine

BMW Z8 należące do Steve’a Jobsa trafia na aukcje

30/10/2017, 11:31 · · · 3
fot. fot. autoevolution.com

BMW Z8, które w przeszłości należało do Steve’a Jobsa trafi na licytację. Samochód może zostać wylicytowany nawet za 400 tysięcy dolarów. Na cenę wpływ ma nie tyle sam były właściciel, co unikalność tego samochodu.

BMW Z8 było produkowane w latach 1993-2003 i to jedynie w 5700 egzemplarzach. Ceny w Europie za ten model w dobrym stanie zaczynają się od 200 tysięcy euro. To roadster utrzymany w stylu retro z silnikiem V8 o pojemności 4,9 litra i mocy 400 KM. Przyśpiesza do setki w 4,7 sekundy, 160 Km/h na liczniku pojawia się po 10,2 sekundach.

Samochód Jobsa został wyprodukowany w kwietniu 2000 i dostarczony założycielowi Apple’a w październiku tego samego roku. Na samochód ten Jobsa namówił ponoć Larry Ellison będący CEO Oracle. Jobs pozbył się BMW Z8 w 2003 roku. Samochód ma obecnie na liczniku 15,200 mil przebiegu, czyli raptem 24 tysiące kilometrów. Jak na 17 letnie auto, mówimy o perełce. Wersja jest bogoto wyposażona, włącznie z dedykowany telefonem Motorola (z klapką).

Samochód będzie licytowany 6 grudnia w domu aukcyjnym Sotheby w Nowym Jorku. Podczas wydarzenia „Icons” licytowane będą też inne supersamochody.

źródłoSotheby's


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Wow, ależ perełka. I ten telefon z klapką… Zazdroszczę następnemu właścicielowi!

Domin napisał(a):

Przepiękne auto!!! Ja to nawet Tobie zazdroszczę, że Ty zazdrościsz następnemu właścicielowi :)

LukCzu napisał(a):

Projektantem był Henrik Fisker późniejszy właściciel firmy Fisker Automotive i to widać:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/Fisker_at_speed_in_the_fog_trimmed.jpg

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK