iMagazine

Jak odinstalować z Maca Javę?

30/10/2017, 12:00 · · · 1

Java staje się coraz mniej przydatna na komputerach zwykłych użytkowników. Sam trzymam ją tylko po to, żeby móc od czasu do czasu zagrać w Minecrafta. Jeśli jednak nie korzystacie z Javy, a macie ją zainstalowaną i chcielibyście się jej pozbyć, to poniżej możecie się dowiedzieć, jak to zrobić.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 7/2017


Java nie jest zwykłą aplikacją, więc nie da się jej usunąć tak, jak to się robi ze zwykłym programem. Trzeba usunąć ją ręcznie, ale na szczęście nie jest to jakieś bardzo trudne zadanie.

Po pierwsze upewniamy się, że nie korzystamy aktualnie z żadnej strony, która do działania wymaga Javy.

Po drugie w Finderze udajemy się do folderu /Library/Internet Plug-ins/. Najlepiej to zrobić poprzez wywołanie okna Idź do… skrótem klawiszowym Shift+Command+G i tam wkleić ścieżkę.

Odszukujemy w powyższym folderze plik JavaAppletPlugin.plugin i go usuwamy. Będzie do tego potrzebne hasło administratora. Możemy ten krok wykonać również z Terminala poniższą komendą:

Po trzecie udajemy się teraz do folderu /Library/PreferencePanes/, gdzie odszukujemy i usuwamy plik JavaControlPanel.prefPane. Również z podaniem hasła. A tak wykonamy ten krok w Terminalu:

Po czwarte udajemy się do kolejnego katalogu. Tym razem będzie to ~/Library/Application Support/Java/. Usuwamy stamtąd folder Java. I jeszcze raz metoda z Terminala:

Na koniec opróżniamy Kosz. W ten sposób usunęliśmy Javę.

Źródło OS X Daily

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MDW Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MDW
Gość
MDW

To jest lekki skandal żeby tak niby poważna firma jak Oracle nie udostępniała czegoś co odinstalowuje Javę na macOS.