iMagazine

Jak odinstalować z Maca Javę?

30/10/2017, 12:00 · · · 1

Java staje się coraz mniej przydatna na komputerach zwykłych użytkowników. Sam trzymam ją tylko po to, żeby móc od czasu do czasu zagrać w Minecrafta. Jeśli jednak nie korzystacie z Javy, a macie ją zainstalowaną i chcielibyście się jej pozbyć, to poniżej możecie się dowiedzieć, jak to zrobić.


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 7/2017


Java nie jest zwykłą aplikacją, więc nie da się jej usunąć tak, jak to się robi ze zwykłym programem. Trzeba usunąć ją ręcznie, ale na szczęście nie jest to jakieś bardzo trudne zadanie.

Po pierwsze upewniamy się, że nie korzystamy aktualnie z żadnej strony, która do działania wymaga Javy.

Po drugie w Finderze udajemy się do folderu /Library/Internet Plug-ins/. Najlepiej to zrobić poprzez wywołanie okna Idź do… skrótem klawiszowym Shift+Command+G i tam wkleić ścieżkę.

Odszukujemy w powyższym folderze plik JavaAppletPlugin.plugin i go usuwamy. Będzie do tego potrzebne hasło administratora. Możemy ten krok wykonać również z Terminala poniższą komendą:

Po trzecie udajemy się teraz do folderu /Library/PreferencePanes/, gdzie odszukujemy i usuwamy plik JavaControlPanel.prefPane. Również z podaniem hasła. A tak wykonamy ten krok w Terminalu:

Po czwarte udajemy się do kolejnego katalogu. Tym razem będzie to ~/Library/Application Support/Java/. Usuwamy stamtąd folder Java. I jeszcze raz metoda z Terminala:

Na koniec opróżniamy Kosz. W ten sposób usunęliśmy Javę.

Źródło OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MDW napisał(a):

To jest lekki skandal żeby tak niby poważna firma jak Oracle nie udostępniała czegoś co odinstalowuje Javę na macOS.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK