iMagazine

Safari Website Preferences

07/11/2017, 18:59 · · · 6

Wraz z premierą macOS High Sierra oraz iOS 11 przeglądarka Safari zyskała wiele interesujących i nade wszystko przydatnych funkcji. Pisaliśmy już o możliwości włączenia Reader View (uproszczonego, tekstowego widoku strony) na wybranych witrynach internetowych, a dziś kilka słów na temat miejsca, które je wszystkie zbiera i wyświetla po jednym kliknięciu!

Mowa o panelu Website Preferences, który należy włączyć w preferencjach układu górnej belki Safari 1. Robicie to klikając prawym klikiem myszy na wolnej przestrzenii górnej belki okna przeglądarki, np. tuż obok paska adresu i wybierając „Customize Toolbar”.

Następnie przeciągacie przycisk „Website Preferences” w dowolne miejsce na Toolbarze – ja wybrałem prawą stornę, zaraz przy krawędzi monitora. Gotowe! Teraz możecie kliknąć nowo dodany przycisk.

W wyświetlonym menu możemy zarządzać wszystkimi parametrami wyświetlania danej strony. Mamy więc możliwość:

  1. Włączenia/ wyłączenia domyślnego użycia trybu Reader View, jeśli strona będzie na to pozwalała,
  2. Włączenia/ wyłączenia wszelkich blockerów kontentu,
  3. Ustawienia domyślnej wielkości/ powiększenia strony, co w przypadku osób posiadających ekrany 4 i 5K (czyli iMac’ów, jak ja) jest szalenie przydatne, ponieważ chociażby Facebook, w 100% swojej wielkości jest niestety miniaturowy i całkowicie nieczytelny,
  4. Włączenia/ wyłączenia automatycznego odtwarzania muzyki i wideo na stronie (tak, to przydaje się właśnie w tych sytuacjach, o których teraz pomyślałeś […]),
  5. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie kamery na stronie,
  6. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie kamery na stronie,
  7. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie mikrofonu na stronie,
  8. Włączenia/ wyłączenia zgody na działanie usług lokalizacyjnych na stronie.

Safari to obecnie pod tym względem w mojej opinii najbardziej zaawansowana przeglądarka na rynku i z pewnością jedna z najszybszych, o ile nie najszybsza. Poświećcie chwilę na personalizację preferencji wyświetlania najczęściej odwiedzanych przez Was stron. Warto.

  1. ang. Toolbar
6

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Mariusz Włodarczyk (@mariusz74)Yerzykdead_infectionKrzysztof KołaczDawid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość
Dawid

Czy da się przywrócić działanie klawisz media control (F7-F9), żeby działały jak przed aktualizacją do High Sierra? Po aktualizacji działają one na również filmy otwarte w safari, co jest uciążliwe, gdy włączam np. jakiś film na yt i chcę zatrzymać muzykę lecącą w tle np. ze spotify, wciśnięcie pause zatrzymuje film zamiast muzyki.

dead_infection
Gość
dead_infection

„Safari to obecnie pod tym względem w mojej opinii najbardziej zaawansowana przeglądarka na rynku i z pewnością jedna z najszybszych, o ile nie najszybsza.”

Bardziej zaawansowana i szybsza jest VIVALDI

Yerzyk
Gość
Yerzyk

Safari jest już tak zaawansowana i najszybsza, że od czasu aktualizacji do HS jedynym skutkiem prób logowania do iClouda jest komunikat: Błąd połączenia. Podczas próby połączenia z serwerem w usłudze iCloud wystąpił błąd… a logowanie np. z Chrome działa :)

Mariusz Włodarczyk (@mariusz74)
Gość

Mam rozumieć, że każdy użytkownik High Sierra w aktualnej wersji nie może wejść do iCloud przy pomocy Safari? Nie uważasz, że zalatuje tu trochę absurdem? :)

Yerzyk
Gość
Yerzyk

No i „wyszłem” na propagandystę i hejtera… :( Dzięki za uwagę! Na moim MBP tak się dzieje! pzdr