iMagazine

Safari Website Preferences

07/11/2017, 18:59 · · · 6

Wraz z premierą macOS High Sierra oraz iOS 11 przeglądarka Safari zyskała wiele interesujących i nade wszystko przydatnych funkcji. Pisaliśmy już o możliwości włączenia Reader View (uproszczonego, tekstowego widoku strony) na wybranych witrynach internetowych, a dziś kilka słów na temat miejsca, które je wszystkie zbiera i wyświetla po jednym kliknięciu!

Mowa o panelu Website Preferences, który należy włączyć w preferencjach układu górnej belki Safari 1. Robicie to klikając prawym klikiem myszy na wolnej przestrzenii górnej belki okna przeglądarki, np. tuż obok paska adresu i wybierając „Customize Toolbar”.

Następnie przeciągacie przycisk „Website Preferences” w dowolne miejsce na Toolbarze – ja wybrałem prawą stornę, zaraz przy krawędzi monitora. Gotowe! Teraz możecie kliknąć nowo dodany przycisk.

W wyświetlonym menu możemy zarządzać wszystkimi parametrami wyświetlania danej strony. Mamy więc możliwość:

  1. Włączenia/ wyłączenia domyślnego użycia trybu Reader View, jeśli strona będzie na to pozwalała,
  2. Włączenia/ wyłączenia wszelkich blockerów kontentu,
  3. Ustawienia domyślnej wielkości/ powiększenia strony, co w przypadku osób posiadających ekrany 4 i 5K (czyli iMac’ów, jak ja) jest szalenie przydatne, ponieważ chociażby Facebook, w 100% swojej wielkości jest niestety miniaturowy i całkowicie nieczytelny,
  4. Włączenia/ wyłączenia automatycznego odtwarzania muzyki i wideo na stronie (tak, to przydaje się właśnie w tych sytuacjach, o których teraz pomyślałeś […]),
  5. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie kamery na stronie,
  6. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie kamery na stronie,
  7. Włączenia/ wyłączenia zgody na użycie mikrofonu na stronie,
  8. Włączenia/ wyłączenia zgody na działanie usług lokalizacyjnych na stronie.

Safari to obecnie pod tym względem w mojej opinii najbardziej zaawansowana przeglądarka na rynku i z pewnością jedna z najszybszych, o ile nie najszybsza. Poświećcie chwilę na personalizację preferencji wyświetlania najczęściej odwiedzanych przez Was stron. Warto.

  1. ang. Toolbar

Krzysztof Kołacz

Pasjonat Apple. Redaktor iMagazine.pl. Test Manager w Miquido. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny Toastmasters International. Perfekcjonista. 👉 www.krzysztofkolacz.pl.


Dodaj komentarz

Dawid napisał(a):

Czy da się przywrócić działanie klawisz media control (F7-F9), żeby działały jak przed aktualizacją do High Sierra? Po aktualizacji działają one na również filmy otwarte w safari, co jest uciążliwe, gdy włączam np. jakiś film na yt i chcę zatrzymać muzykę lecącą w tle np. ze spotify, wciśnięcie pause zatrzymuje film zamiast muzyki.

Krzysztof Kołacz napisał(a):

Nie da się i nie jest to wina Safari, a nowego komponentu „Now playing”. Klawisze sterowania muzyką to obecnie klawisze globalnego sterowania multimediami, aktualnie odtwarzanymi. Tak, jak w watchOS 4. Aby dowiedzieć się czym sterujesz dodaj do Centrum Powiadomień nowy widget – Now playing. :)

dead_infection napisał(a):

„Safari to obecnie pod tym względem w mojej opinii najbardziej zaawansowana przeglądarka na rynku i z pewnością jedna z najszybszych, o ile nie najszybsza.”

Bardziej zaawansowana i szybsza jest VIVALDI

Yerzyk napisał(a):

Safari jest już tak zaawansowana i najszybsza, że od czasu aktualizacji do HS jedynym skutkiem prób logowania do iClouda jest komunikat: Błąd połączenia. Podczas próby połączenia z serwerem w usłudze iCloud wystąpił błąd… a logowanie np. z Chrome działa :)

Mam rozumieć, że każdy użytkownik High Sierra w aktualnej wersji nie może wejść do iCloud przy pomocy Safari? Nie uważasz, że zalatuje tu trochę absurdem? :)

Yerzyk napisał(a):

No i „wyszłem” na propagandystę i hejtera… :( Dzięki za uwagę! Na moim MBP tak się dzieje! pzdr

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ