iMagazine

Okulary od Apple z rOS mogą pojawić się w 2020 roku

09/11/2017, 09:39 · · · 1

Okulary AR od Apple? Jeszcze niedawno brzmiało to jak science-fiction. Teraz projekt zaczyna być bardzo realny. Doniesienia mówią o premierze w 2020 roku. Urządzenie miałoby działać pod kontrolą rOS – zmodyfikowanej wersji iOS.

Według raportu Bloomberga Apple zamierza przygotować okulary ze specjalnym wyświetlaczem i zintegrowanym procesorem podobnym do tego jaki znajduje się w Apple Watch. Urządzenie miałoby działać pod kontrolą systemu rOS, będącego skrótem od reality OS i bazującego podobnie jak watchOS, czy tvOS na iOS. Okulary miałyby zadebiutować w 2020 roku i być lekkie, znacznie bardziej naturalne od rozwiązań, które zobaczyliśmy do tej pory.

Myślę, że rok temu nikt nie uwierzyłby w takie informacje, jednak po premierze iOS 11 i iPhone X gdzie dużą uwagę poświęcono AR szansa na pojawienie się takiego urządzenia w przyszłości jest spora. Apple właśnie tworzy największy ekosystem aplikacji do poszerzonej rzeczywistości. Gdy gogle zadebiutują, aplikacje będą już praktycznie gotowe. Te trzy lata do premiery to czas na zdobycie doświadczenia, danych oraz miniaturyzację pewnych rozwiązań. Warto zauważyć, że Apple latem kupiło niemiecką firmę SMI specjalizującą się w produkowaniu urządzeń pozwalających na śledzenie ruchu gałki ocznej.

Kwestią dyskusyjną jest to, czy rzeczywiście rynek konsumencki potrzebuje takich urządzeń. Czy wirtualna i poszerzona rzeczywistość to, to co ma rzeczywiście stać się przydatne na co dzień dla milionów osób. Na razie wiemy, że AR jest w kręgu zainteresowań Apple, podobnie jak autonomiczne samochody. Telewizor, samochód i okulary od Apple to produkty, które przewijają się w plotkach co jakiś czas. Czas pokaże, czy coś z tego kiedykolwiek pojawi się na rynku.

źródłoBloomberg

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
andig89 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andig89
Gość
andig89

Nie, Apple nie zamierza tego wyprodukować. Tak, wyprodukuje to jeśli ludzie będą dostatecznie dużo mówić i pisać o tym. Przynajmniej za tej kadencji zarządu. Tak więc, jeśli chcesz @Paweł takich okularów, to pisz o tym więcej, choć mam świadomość, że dla Apple iMagazine jest ledwo widoczny, jeśli w ogóle.