iMagazine

iPhone’y tańsze o 400 zł przy zakupach z Amazon.de

03/01/2018, 13:36 · · · 3

Znamy już cenę za wymianę baterii w iPhone’ach od modelu 6 wzwyż. Zamiast 29 euro jak u naszych zachodnich sąsiadów, u polskich dystrybutorów jest to 149 zł, czyli blisko 29 złotych więcej. Okazuje się jednak, że także zakup nowego iPhone’a jest bardziej opłacalny na zachodzie nie wychodząc z domu. Na Amazon.de możemy zakupić iPhone’a X ponad 400 zł taniej.

Ceny w Polsce można różnie tłumaczyć. Wyższy VAT oraz różnice kursowe to rozsądne argumenty, które wpływają na prowadzenie interesów w naszym kraju. Zdecydowanie częściej te różnice są uwzględniane na niekorzyść klientów. Jest to szczególnie irytujące, gdy otrzymujemy usługę lub produkt słabiej wykonany lub gorszej jakości. Na przykład filmy w 4K są sprzedawane u nas nawet 3 razy drożej niż na zachodzie, a jednocześnie bez kopii cyfrowej. Natomiast w przypadku wymiany baterii w iPhone’ach, w wielu punktach w Polsce, trzeba będzie czekać kilka dni, a tymczasem w Apple Store wymieniana będzie ona od ręki.

Przy obecnym kursie euro na Amazon.de można nabyć iPhone’y w bardzo korzystnych cenach. Różnice to zwykle około 400 zł. Można skorzystać z karty Revoult by skorzystać z najatrakcyjniejszego przewalutowania. W ten oto sposób:

Wszystkie modele są bez simlocka, działają bezproblemowo w Polsce i nie ma też problemu z ich serwisowaniem. W całej Unii Europejskiej gwarancja jest dwuletnia. Będąc płatnikiem VAT EU możemy ubiegać się również o fakturę.

Oczywiście nie wszystko na niemieckim Amazon jest tańsze od tego co znajdziemy w polskich sklepach. Jednocześnie jednak zakupy są wygodne, a obsługa także reklamacji bezproblemowa. Dzięki podpiętej karcie, dokonywanie kolejnych transakcji jest błyskawiczne, podobnie jak większość dostaw z centrów dystrybucji zlokalizowanych w naszym kraju.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dre napisał(a):

Nic o pisie ? Jestem zawiedziony.

Irzo napisał(a):

Szkoda, ze przy przewalutowaniu kurs to 1eur=4,59, a nie 4,16. Poza tym nie ma faktury VAT 23%, czyli jesteśmy stratni

jjj napisał(a):

Ja korzystam z karty wielowalutowej w Pekao i kupuje euro na stronie banku (konkurencyjne ceny). Co do faktury 23% to należy zaktualizować swoje konto jako firmowe podając VAT UE. Potem należy to rozliczyć jako WNT, chociaż przy tych rozliczeniach bywa bardzo dziwnie.
Towar wychodzi z Niemiec, na NIPie polskim.
Finalnie powinni wystawić i sprzedać towar ze stawką VAT 0%. Następnie należy to rozliczyć już w Polsce przy stawce 23%, robiąc WNT. A skoro Amazon podaje swój polski numer VAT, więc jak to traktować jako WNT? Popieprzone to jest i każda firma ma z tym problem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK