iMagazine

Polskie, nowe ceny na wymianę baterii w iPhone – 129 zł!

07/01/2018, 21:44 · · · 10

Kilka dni temu pisałem, że wymiana baterii w iPhonach objętych „aferą” spowalniania, będzie kosztowała w Polsce 149 zł. Taką ceną podał autoryzowany serwis iSpot. 

Tymczasem pojawiło się polskie tłumaczenie oficjalnego komunikatu Apple na temat wymiany baterii, a w nim czytamy:

Apple obniża cenę wymiany baterii w iPhone’ach nieobjętych gwarancją o 240 zł – z 369 zł na 129 zł – dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 i nowszych modeli w przypadkach, w których zachodzi konieczność takiej wymiany. Obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce na stronie apple.com/pl.

Czyli oficjalna cena to jednak 129 zł. Ciekawe jak zachowają się polskie autoryzowane serwisy. Zadałem pytanie do przedstawicieli kilku, na razie nieoficjalnie twierdzą, że cena będzie wynosiła jednak 129 zł, a nie jak wcześniej podawali 149 zł. Jednocześnie stwierdzając, że od Apple żadnych oficjalnych informacji nie mają.

źródłowww.apple.com


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

bublik napisał(a):

Czekam na promocję w Cortlandzie. Małżonki 6S nie podlega pod wymianę bezpłatną :(

Alex napisał(a):

Do Cortlandu nie oddał bym na gwarancje kabla lightning. Niekompetentni są niestety bardzo.

bublik napisał(a):

Mieszkam prawie 100km od najbliższego iSpotu czy Cortlandu. Kiedyś oddałem będąc po drodze zasilacz do MacBook’a 12″ (na gwarancji) – zadzwonili że owszem, się należy. Po tygodniu. I że mi nie wyślą, tylko muszę odebrać osobiście. Dzwoniłem na infolinię iSpot – potwierdzili, że nie mogą wysłać bo taki mają regulamin.
W Cortlandzie – wymiana baterii w 6S mojego Ojca (program darmowej wymiany) – oddane w Cortlandzie, odesłali po 2 dniach kurierem za darmo bez szemrania.

Dla mnie serwis iSpotu przepadł po tych doświadczeniach.

IBoy napisał(a):

Byłem w sklepie iSpot w Bydgoszczy. Na pytanie ile trwa wymiana baterii, otrzymałem odpowiedź : 3 tygodnie. Czy to wynik obniżki cen?

Dominik Szmerek napisał(a):

Oficjalne tłumaczenie skąd ? Może jakieś źródło ? Apple nie podało żadnej ceny jaka ma obowiązywać w Polsce. Gdzieś coś dzwoni, nie wiem, ale napisze.
Jak narazie to jeden serwis w Polsce wymienia baterie za 129 zł. Serwis.me z Krakowa. Ale to nie efekt jakiegoś oświadczenia Apple, a indywidualna decyzja serwisu !!

w1dm0wy napisał(a):

Źródło zostało podane w tekście w 4. linii oraz pod samym tekstem. W razie czego podaję link raz jeszcze ==> https://www.apple.com/pl/iphone-battery-and-performance/

Ive Appleseed napisał(a):

Koszt wymiany baterii to: 129zł

Z reguły w ciągu 48 godzin bateria powinna pojawić się w serwisie i zostać wymieniona.

1111 napisał(a):

Ja nadal czuje ta pl (nie mieszakm tam od 11 lat) i jak widze ta full cene prawie 400zl zl za DURNA (bo mala w porownaniu do laptop) baterie w smartphone to sie nie dziwie polakom hate na ta firme.

Angela napisał(a):

wymiana baterii ponad tydzien, a potem w domu okazuje sie ze nie dziala touch id… i juz trzeci tydzien czekam, diagnoza z wczoraj: uszkodzona plyta główna, oczekiwanie na części. Chyba jeszcze troche poczekam…

Troy napisał(a):

W serwisie iMad po umówieniu się na konkretny termin bateria wymieniana jest w godzinę. Warto się z nimi skontaktować, żeby nie czekać jak to ma miejsce w innych punktach.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK