iMagazine

Kolejny bank z Apple Pay prawdopodobnie w Q3 2018

07/05/2018, 13:08 · · · 10

Plotki i przecieki na temat banków, które otrzymają Apple Pay są różne. Prywatnie słyszałem o Alior, BZWBK, mBank, Millennium, Santander i T-Mobile, którzy jako pierwsi wprowadzą tę usługę w Polsce, ale to nie znaczy, że będą jedynymi.

BGŻ BNP Paribas obecnie prowadzi zaawansowane już testy Apple Pay i planują uruchomić je w trzecim kwartale 2018 roku (lipiec-wrzesień). Same testy opierają się o transakcje na rzeczywistych operacjach wykonywanych na testowych kartach powiązanych z różnymi Apple ID.

Ciekawostką jest to, że Apple testy zleciło szwajcarskiej firmie, a sama umowa z Apple w Irlandii ma ponad 50 stron i bank może ją albo przyjąć, albo odrzucić – Apple nie przewiduje możliwości negocjacji. Nie wiadomo obecnie też jak zakończenie fuzji BGŻ i Raiffeisena, planowana na koniec 2018 roku, wpłynie na samą implementację usługi w obu bankach – niepotwierdzone informacją mówią, że ten drugi prowadzi niezależne testy Apple Pay.

Nie spodziewam się, żeby wszystkie banki obecne w Polsce wprowadziły tę usługę do swojej oferty równocześnie. Ktoś niewątpliwie będzie pierwszy, ale do końca roku (prawie wszyscy) najwięksi gracze powinni już konkurować w tej niszy. Piszę to dlatego, że widziałem, że wielu osób planuje zmianę banku, jeśli ich nie będzie miał Apple Pay „od razu”. Zamiast decydować o tym, gdzie pójdziecie ze względu na tę usługę, to sugeruję jednak wybrać ten bank, który da Wam najwięcej korzyści finansowych i najlepiej spełnia Wasze oczekiwania.

10

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
SzymonKubaHenryJerzy BUpss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ania
Gość
ania

Ja zmieniłam platformę i płatności mobilne mam już od roku – nie żałuję :)

Speed
Gość
Speed

Niestety płatności na android nie są tak samo bezpieczne jak Apple Pay, gdyż nie autoryzuje się ich odciskiem palca lub skanem twarzy.

adam wozniak
Gość

Żeby zapłacić przy użyciu Google Pay, to muszę odblokować tel, a robię to odciskiem palca na moim Xiaomi Mi6 – są bezpieczne. Nieodblokowanym tel nie zapłacisz, przynajmniej nie w przypadku Xiaomi, nie wiem jak wygląda implementacja w Szajsungach itp.., ale zakładam że identycznie.

Speed
Gość
Speed

Jednak ciągle mniej bezpieczne :). W AP masz realnie ponowną weryfikację w chwili płacenia.

Kuba
Gość
Kuba

Też posiadam mi6 i wystarczy wybudzić ekran, nie trzeba odblokowywać. Tak zresztą mówi samo Google

Ivan
Gość
Ivan

Ja płacę przez aplikację PeoPay zbliżeniowo i muszę za każdym razem potwierdzić odciskiem palca i tak też się loguje.

Upss
Gość
Upss

„…wiele osób planuje zmianę banku, jeśli ich nie będzie miał Apple Pay „od razu””. Masakra.
@morid1n proponuję włączyć finanse & bezpieczeństwo do art. w imagazine z korzyścią dla wszystkich.

Jerzy B
Gość

Coś wiadomo o Ing Banku ? Aktualnie przesiadłem się z iphone 6 na Samsunga S8, korzystam z Google Pay, i faktycznie ten brak autoryzacji płatności jest trochę niepokojący, działa to jak naklejka z banku przyklejona na telefon, w przypadku karty ING jakbym płacił naklejką to aplikacja ING od razu informuje o płatności.

Henry
Gość
Henry

A oba PKO w tyle…

Szymon
Gość
Szymon

PKO BP również dostanie w Q2 :)