iMagazine

Ile trwało naprawienie zgłoszonego błędu w Apple Maps

13/05/2018, 09:51 · · · 15

W przepisie na zgłaszanie błędów za przykład wziąłem cukiernię, którą zgłosiłem 10/05/2018 o godzinie 13:00 – jej lokalizacja na mapie była błędna. Dzisiaj w nocy, tj. 13/05/2018 o 01:36 wprowadzono poprawkę, czyli krócej niż 3 dni, licząc sobotę.

Nie ma tragedii.

15

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
bublikAdrian Kwiatkowski (@adriank1410)GregWojtek PietrusiewiczTomasz Gąsecki (@gatomek) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Raf
Gość
Raf

Nadal mamy maj 2018 :)

Mr.T
Gość
Mr.T

Moje poprawki pojawiają się odrazu po wprowadzeniu z uwagi na to iż często coś wprowadzam i wiedzą, że jestem wiarygodną osobą już ich nie weryfikują.

MDW
Gość
MDW

Gdy zobaczyłem tytuł tego tekstu w RSSach to otwierając stronę spodziewałem się, że właśnie dostałeś powiadomienie o poprawieniu błędu zgłoszonego gdzieś w okolicach premiery Apple Maps. :) A tu widzę 3 dni? Rewelacja! :)

Bubrowaty
Gość
Bubrowaty

Czy dobrze widzę, ze nazwę cukierni tez zaktualizowali od poprzedniego wpisu? 😊

Łukasz
Gość
Łukasz

Proponuję zgłosić poprawkę nazwy rzeki przepływającej przy starym mieście w Gdańsku (jest Mortlawa a powinno być Motława) i zobaczyć jak długo trzeba będzie czekać. Ja już kilka razy zgłaszałem i bez efektu :-)

All
Gość
All

Zgłaszam błąd w tytule tego artykułu zobaczymy jaka będzie szybkość reakcji 😎😎

Emil
Gość
Emil

łączymy się z Tobą w bólu…

widoczny w sieci
Gość
widoczny w sieci

Wojtek, nie hejtuję ale umieszczenie krótkiego artykułu nt. tego w jakim czasie Apple było łaskawe zaktualizować twoją sugestię niewiele znaczy – w niektórych przypadkach trwa to naprawdę znacznie dłużej (piszę to na własnym przykładzie).

Tomasz Gąsecki (@gatomek)
Gość

Ja niestety od roku nie mogę się doprosić poprawy adresu największego producenta stali w Polsce :)

Greg
Gość
Greg

Ja mam same pozytywne doświadczenia z dodawaniem nowych miejsc, jak i poprawą istniejących. Myślę,że udało mi się zgłosić ich kilkaset i przeważnie do 3 dni zmiany były wprowadzane. Często dodawano więcej informacji niż zgłaszałem – dla przykładu chciałem dodać numer telefonu konkretnego lokalu, a oprócz tego dodane zostały godziny otwarcia, strona internetowa i poprawiony adres.

Myślę, że tutaj Apple coraz bardziej skupia się na jakości map. Nie wiem czy tak to wygląda we wszystkich miastach, ale przynajmniej w Warszawie czas reakcji jest bardzo szybki.

bublik
Gość
bublik

Jak widać po komentarzach w tym i poprzednim wpisie nie ma problemu z poprawianiem POI, ale jest ogromny problem z poprawianiem geografii – a to chyba ważniejszy problem…