iMagazine

Ile trwało naprawienie zgłoszonego błędu w Apple Maps

13/05/2018, 09:51 · · · 15

W przepisie na zgłaszanie błędów za przykład wziąłem cukiernię, którą zgłosiłem 10/05/2018 o godzinie 13:00 – jej lokalizacja na mapie była błędna. Dzisiaj w nocy, tj. 13/05/2018 o 01:36 wprowadzono poprawkę, czyli krócej niż 3 dni, licząc sobotę.

Nie ma tragedii.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Raf napisał(a):

Nadal mamy maj 2018 :)

Mr.T napisał(a):

Moje poprawki pojawiają się odrazu po wprowadzeniu z uwagi na to iż często coś wprowadzam i wiedzą, że jestem wiarygodną osobą już ich nie weryfikują.

MDW napisał(a):

Gdy zobaczyłem tytuł tego tekstu w RSSach to otwierając stronę spodziewałem się, że właśnie dostałeś powiadomienie o poprawieniu błędu zgłoszonego gdzieś w okolicach premiery Apple Maps. :) A tu widzę 3 dni? Rewelacja! :)

Bubrowaty napisał(a):

Czy dobrze widzę, ze nazwę cukierni tez zaktualizowali od poprzedniego wpisu? 😊

Łukasz napisał(a):

Proponuję zgłosić poprawkę nazwy rzeki przepływającej przy starym mieście w Gdańsku (jest Mortlawa a powinno być Motława) i zobaczyć jak długo trzeba będzie czekać. Ja już kilka razy zgłaszałem i bez efektu :-)

All napisał(a):

Zgłaszam błąd w tytule tego artykułu zobaczymy jaka będzie szybkość reakcji 😎😎

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Jestem szybszy od Apple.

Emil napisał(a):

łączymy się z Tobą w bólu…

widoczny w sieci napisał(a):

Wojtek, nie hejtuję ale umieszczenie krótkiego artykułu nt. tego w jakim czasie Apple było łaskawe zaktualizować twoją sugestię niewiele znaczy – w niektórych przypadkach trwa to naprawdę znacznie dłużej (piszę to na własnym przykładzie).

Ja niestety od roku nie mogę się doprosić poprawy adresu największego producenta stali w Polsce :)

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Podaj adres i poprawną nazwę.

A dałoby radę też zmienić nazwę „Zalew Zęborzycki” w Lublinie na poprawną, czyli „Zalew Zemborzycki”? Robiłem to już chyba z 3 razy i dotąd nic, więc odpuściłem sobie poprawianie Map Apple. W Google poprawiają to w ciągu kilku godzin.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Był test, wrzuciłem wynik. Nie miałem złych doświadczeń osobiście.

Greg napisał(a):

Ja mam same pozytywne doświadczenia z dodawaniem nowych miejsc, jak i poprawą istniejących. Myślę,że udało mi się zgłosić ich kilkaset i przeważnie do 3 dni zmiany były wprowadzane. Często dodawano więcej informacji niż zgłaszałem – dla przykładu chciałem dodać numer telefonu konkretnego lokalu, a oprócz tego dodane zostały godziny otwarcia, strona internetowa i poprawiony adres.

Myślę, że tutaj Apple coraz bardziej skupia się na jakości map. Nie wiem czy tak to wygląda we wszystkich miastach, ale przynajmniej w Warszawie czas reakcji jest bardzo szybki.

bublik napisał(a):

Jak widać po komentarzach w tym i poprzednim wpisie nie ma problemu z poprawianiem POI, ale jest ogromny problem z poprawianiem geografii – a to chyba ważniejszy problem…