iMagazine

Pierwszy autoryzowany salon Mi Store w Warszawie już otwarty

17/05/2018, 09:00 · · · 7

Xiaomi, przy współpracy z dystrybutorem ABC Data S.A., 12 maja w warszawskiej Arkadii otworzył pierwszy w Warszawie autoryzowany salon Mi Store.

Od czerwca 2017 roku w Warszawie działała wyspa Mi Zone, pełniąca rolę sklepu oraz showroomu z urządzeniami Xiaomi. Aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców, producent, wraz z polskim dystrybutorem, postanowili otworzyć większy sklep.

Wg informacji jaką dziś uzyskaliśmy, nowo otwarty salon pierwszego dnia odwiedziło niemal 2800 klientów, którzy w dniu otwarcia kupili prawie 1000 urządzeń Xiaomi. Wydaje się to być bardzo dobrym wynikiem otwarcia.

W autoryzowanym salonie Mi Store dostępna jest pełna oferta produktów Xiaomi dystrybuowanych oficjalnie w Polsce, w tym smartfonów i urządzeń ekosystemowych. Klienci mogą przyjrzeć się najpopularniejszym modelom, takim jak: Mi 6, Mi A1, Redmi 5 Plus, Redmi 4X oraz urządzeniom z ekosystemu – m.in. oczyszczaczom powietrza, hulajnodze Mi Electric Scooter czy szczoteczce sonicznej Mi Electric Toothbrush.

Oczywiście nie można oprzeć się wrażeniu, że Mi Store… coś przypominają. Gdy byliśmy z Norbertem na otwarciu pracownicy wchodzącym bili brawo i przybijali z nimi piątki. To część stylu jaki przyjął Xiaomi i akurat w tym przypadku jakoś to nie razi aż tak bardzo jak w innych przypadkach.

Ja tymczasem testuję najnowszego MiMix 2s. Jest to pierwsze Mi, które robi wreszcie bardzo dobre zdjęcia.

Jest szybki i bardzo ładny, aczkolwiek niewiele różni się wizualnie od swojego poprzednika. Jeśli macie jakieś pytania o niego to zapraszam do komentarzy.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

R. S. napisał(a):

Ja mam pytanie odnośnie filmów które nagrwya mi mix 2s. Czy to prawda, że dźwięk jest tragiczny? Jak działa bateria? Jak miałbyś porównywać do x to jest lepiej, gorzej?

Dominik Łada napisał(a):

Nie zauważyłem aby był „tragiczny dźwięk” szału nie ma, ale jest porównywalny IMO do innych. Bateria całkiem nieźle, wprawdzie używam go w trybie „internetowym” tzn w zasadzie nie rozmawiam, bo mam w nim tylko kartę Data, ale bateria IMO jest trochę lepiej niż w X

Sieniaku. (@sieniaku) napisał(a):

Mam też pytanie o dźwięk w sensie jakości puszczanie myzuki przez słuchawki – przejściówką USB. Czy przez bluetooth na słuchawki albo głośniki itp. dźwięk jest ok? Czy nie odbiega od topowych smartfonów typu s9 czy i X?

Dominik Łada napisał(a):

Nie odbiega, przejściówka ma jakość dźwięku porównywalną do tej przejściówki z Lightninga na Jack

Sieniaku. (@sieniaku) napisał(a):

Dzięki za odpowiedź :) czekam na pełną recenzje. Czy w salonie wiedzieli kiedy może być dostępny w Polsce? ;)

Dominik Łada napisał(a):

Nie ma informacji. Mamy go poza oficjalna dystrybucją

Sieniaku. (@sieniaku) napisał(a):

Sorry, że spamuje ale jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Jak wygląda automatyczna jasność? Bo gdzieś czytałem w recenzji, że w związku z czytnikiem umiejscowionym na dole średnio się sprawdza.